Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongás? Mentális betegség?

Szorongás? Mentális betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok nem trolposzt,nem tudom hogy jó helyre irok e! Nem vagyok othon a GYK-en...

20 èves vagyok 16 èvesen kezdtem szorongni mindenen apróságon,Valami mentális betegséget is találtak nàlam..Az iskolában kezdődött minden, ott voltak apró jelei,Egy pèlda: nem szerettem az emberekkel kezet fogni,mert nem tudtam hogy annak az illetőnek akivel kezet fogtam tiszta e a keze...egyszerüen nem hagyott nyugodni,zavart! És voltak ilyen dolgok amik zavartak még, sorolhatnám...10-edik osztályban kivettek a sulibòl mert már idegileg nem birtam mindenen szorongtam sirtam is, nagyon rossz egy időszak volt, azóta jártam Piszihológusnàl és járok Pszihiáterhez is ő irt fel nekem orvossàgokat,Rexetint szedek és egy másikat az Ukrán orvosság mert ugye Ukrajnában élek...Azóta hála Istennek sokkal jobban vagyok,többet vagyok emberek társasàgàban is,El szeretnék menni dolgozni is,mert szeretnèk tenni magamért, Fizikai munka (nem olyan nehéz)Egy,Kèt napot voltam és jól birtam mentàlisan.

Van egy dolgom amin szorongok néha ha dolgozgatok vagy megyek össze vissza az példàul a Nagy WC-zès fèlek hogy ràmjön ha nemvagyok othol, règen pèldául ezért szèntablettát szedtem hogy ne keljen...rosz szokás volt annyi tablettát beszedni de leszoktam róla,Ha màshol kellene nagy WC-znem akkor nagyon szorngnák közben,othol sem szeretek ugy WC-zni hogy hallom a csalàdtagjaimat beszélgetni vagy járkàlni...de szeretnék normàlis ember lenni dolgozni ès nekem megèrné erőfeszitéseket tenni ;) Kérdésem az lenne hogy a Fizikai munkától nem jönnének vissza ezek a hülyeségeim? Nem gyengülnek le mentálisan megint?(hozzá teszem szedem még mindig a gyógyszereimet ) Hálàs vagyok ha elolvastad és válaszolsz erre :) (olyan válaszoljon aki ért is ehez)



2019. febr. 28. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy a fizikai munkától javulnak az ilyen pszichés tünetetek. Nem kell a munkahelyen beszélned erről, a múltadról, a szorongásról. Csak tedd a dolgod, amit rád bíztak. Ügyes legyél, rendbe jössz!
2019. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit leírsz, az a legtöbb embernél előfordul. A WC használathoz nyugodt körülményeket kell teremteni és kizárni a zavaró körülményeket. Valószínűleg túlérzékeny személyiséged van és egyben erősen befelé forduló, az indokoltnál többet foglalkozol saját magaddal. Magán véleményem az, hogy a gyógyszereket csak nagyon pontosan adagolt, személyre szabott dózisban szabad alkalmazni, mert nagy károkat tudnak okozni. A széntabletta meg legfeljebb hasmenés ill. az erős bélgáz képződés ellen lehet hatásos. A székletürítési ritmus az emberben kisgyerekkorban rögzül, minket anyánk a reggelizés utánira szoktatott rá, ami a mai napig tökéletesen működik, az unokámnál az anyja erre nemigen ügyelt, így ő este megy WC-re (ha el nem felejti). Csak felkészítésképpen említem, hogy a munkahelyi WC-k nem kifejezetten lakájosak ott a cél a tevékenység gyors lebonyolítása és nem a regény olvasás meg rejtvényfejtés. A kézfogás is zömében a másik emberről alkotott pillanatfotón alapul, ha szimpatikus, határozottan megnyugtató, akkor az emberben nem merül a fel a "szennyesség" gondolata.
2019. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszaitokat :) 1-es köszi a biztatást ugy teszem majd ;) 2-es vàlaszoló nem szedek sok gyógyszert Màsfèl tablettàt szedek egy egèsz nap,sokan megkèrdik hogy nekem igy jó?nagyon kevès az a Màsfèl, nekem erre az a válaszom hogy lehet nem is a gyógyszer segit,hanem èn segitem saját magamat a tenni akaràssal...Sokszor felmerült az is hogy abba hagyom azt a màsfèl tablettàt de a szüleim fèlnek hogy vissza jönnek a hülyesègeim!
2019. febr. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!