Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek érdemes rákszűrésr...

Bubachangh kérdése:

Szerintetek érdemes rákszűrésre járni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e szűrésre járni (mindegy milyenre nőknél, vagy férfiaknál), és tudni, hogy megtámadott-e a gyilkos kór?

Szóval érdemes-e tudni, hogy mennyi van még hátra?



2019. márc. 3. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A rákszűrés arra való, hogy még az elején felismerjék ha valakit megtámadott a "gyilkos kór", amikor még - az időben elkezdett gyógykezelés miatt - SOKKAL nagyobb a gyógyulás esélye. Pl seggrák... mikor észreveszik akkor hatalmas a halálozás, ha az elején elkapják akkor szinte senki sem hal bele.
2019. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a aj, hogy nem igazán jött át az érdemi kérdés:

Ha megtudod, hogy rákos vagy, attól kezdve már semmi sem a régi... Nem olyan zöld a fű, kék az ég mert TUDOD, hogy meg fogsz halni.

2019. márc. 3. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

"Nem olyan zöld a fű, kék az ég mert TUDOD, hogy meg fogsz halni."


He??

Pont az a lényege a szűrésnek, hogy akkor vegyék észre, mikor még kezelhető, azaz nem döglesz bele.


A méhnyakrák pl. tökéletesen szűrhető. Ha mindenki eljárna évente, ahogy kell,akkor SENKI nem halna bele. SENKI.


Ugyanis abban a stádiumban, amit a rákszűrés már kimutat egy kisműtéttel eltávolítható a kóros rész, még a méhet sem kell kivenni. És violááá, nem halsz meg.

2019. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem én...


De, szinte kivétel nélkül mindenki az ismerőseim körében akiknél valami rosszindulatú elváltozást találtak, megváltoztak. Nem pozitív értelemben. Te mennyire lennél erős egy ilyen hír hallatán?

2019. márc. 3. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem volt rákos megbetegedésem a méhemben. Eü kaparás mutatta ki, meg se gondoltam volna, főleg hogy előtte orvos is azt mondta hogy ez nem lehet rák. Elsőre bepánjkoltam, de 2 nap után összeszedtem magam, 2 hét múlva megműtöttek, mindent kivettek nőgyógyászatilag.Ésennyi.mivel korán kiderült nem kellett kezelés sem. Igaz viszont hogy azért mindig ott van a gondolataimban...Szóval fontos a szűrés.
2019. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 9. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!