Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet leukémia? Forduljak...

Ez lehet leukémia? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok .Egy ideje elég ramatyul érzem magam . Mindig is vérszegény voltam , fáradékony , beteges és sokszor vizsgáltak már és eddig sosem találtak semmi komoly bajt .

De mostanában még gyengébbnek érzem magam ... előfordul hogy a mirigyeim kissé bedaganak ( főleg hónaljban és a fültövemnél ) sokszor ok nélkül fázom és a testem több pontján izomfájdalmaim vannak , szokatlanul sokat fáj a hasam ... de a legaggasztóbb hogy a napokban / hetekben többször is fellépett nagyon erős légszomj erős mellkas/ hát fájdalommal, gyakori erős fejfájás ( a hátfájdalom több éves problémám de most már nagyon " fullasztó " )

Sajnos elkövettem azt a hibát hogy rákerestem a ezekre a tünetekre és mindig a leukémiánál jukadtam ki :/

Kérdésem hogy ilyen tünetek mellet amiket leirtam tényleg lehet ez leukémia ? Menjek orvoshoz és kérjek vizsgálatot konkrétan erre a gyanúmra hivatkozva ?



2019. márc. 5. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon félrenézted. Ezek nem a leukémia tünetei.
2019. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1/1 akkor miért van még is szinte mindenhol ugyan az leirva ? Főként a légszomj , hátfájdalom , izomfájdalom és fáradékonyság ?
2019. márc. 5. 23:46
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad netről diagnózist felállítani.

Ezek is lehetnek leukémia tünetei, de lehet akármi másé is.

Amúgy elmész a háziorvoshoz, ad beutalót vérvételre és kiderül.

2019. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek az újabb tüneket igen erösen jellemzik a magnéziumhiányt!
2019. márc. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4/4 - Gondoltam magnéziumhiányra igen ... illetve pont a legutóbbi hátfájós / fulladásos rosszullétem elödt vettem be magnéziumot ... vajon okozhat e rossullétet az ha magnézium hiány lép fel és hirtelen sokat kap belőle a szervezet ?
2019. márc. 6. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég sokminden okozhatja a problémáidat. Pl. Mozgásszegény életmód és lehet pszichésen is az egész. Persze lehet komoly betegség tünete is. De inkámm a limfómáé mint a leukémiáé. A lényeg hogy aggódsz miatta. Ezért mindenképp el kéne menned a háziorvoshoz és elmesélni neki mindezt. El fog küldeni vérvételre és ha szükseges szakorvoshoz is. Ne találj ki magadnak egyből valami halálos kórt. Egyébként a rák tünetei pl. Az ok nélküli fogyás, éjszakai izzadás, hőemelkedés vagy láz. Azért ha ezek nincsenek akkor az jó jel. Ha vannak megnagyobbodott nyirokcsomóid akkor viszont mindenképp kérj a hematológiára egy beutalót mert azt ki kell vizsgálni. Az ilyen típusú rákok jól lezelhetőek ha időben észre veszik őket. Úgyhogy nincs mire várnod! Nem megijedni kell, hanem utána járni a doloknak.
2019. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiderült a baj?
2019. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Leukémia volt?
2020. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!