Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fel lehet épülni gyógyíthatatl...

Fel lehet épülni gyógyíthatatlannak hitt betegségből?

Figyelt kérdés

Az orvosok csomó mindenre rámondják, hogy gyógyíthatatlan, mint:

- rák számtalan fajtája

- magas vérnyomás és egyéb szív-érrendszeri panaszok

- cukorbetegség és más anyagcserezavarok

- allergia

- reflux betegség, IBS, glutén- és laktózérzékenység, meg tucatnyi egyéb gyomor-bélrendszeri tünetegyüttes

- AIDS és más szexuális úton terjedő betegségek

- mentális betegségek, mint mániákus depresszió, skizofrénia, borderline szindróma, autizmus

stb.

Ismertek olyat, akinél diagnosztizáltak egy ilyen úgymond gyógyíthatatlan betegséget, de később mégis sikerült szinte teljesen tünetmentessé válnia?

Nekem például kisgyerekkoromban volt egy csomó allergiám, ezek azóta teljesen megszűntek. A háziorvosom szerint ez lehetetlen, biztos elrontották az allergiatesztet. Miért van olyan érzésem, hogy ez a gyógyszeripar érdeke is, elhitetni az emberekkel, hogy ezek mind gyógyíthatatlan dolgok? (Mivel akkor életed végéig szedheted rájuk a gyógyszert.) De nem szeretném konteó irányába elvinni a beszélgetést, úgyhogy maradjunk inkább a konkrét kérdésemnél.



2019. márc. 9. 23:28
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva, szerintem a rákot és a nemi betegségeket ne keverjük ide. Ezek jó része sajnos tényleg nagyon nehezen gyógyítható, és messzire is vinné a témát.
2019. márc. 9. 23:40
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Miért gondolja mindenki, hogy ha 10-20 évig cseszik az egészségére, akkor majd elég bevenni egy pirulát és folythatja 10-20 évig tovább?

Ha meg nincs pirula akkor nem tehet semmit?

2019. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Az szerintem igaz, hogy a gyógyszeripar igencsak érdekelt adott betegségekben. A rákra általában akkor mondják, hogy gyógyíthatatlan amikor végstádiumos, addig pedig mindig megvan az esély a gyógyulásra. A mentális betegségekkel szerintem az a baj, hogy az agyból indul ki, amiről egy csomó mindent a mai napig nem tudnak, nem ismerik úgy, mint például a májat vagy a szívet, sokkal komplexebb. A cukorbetegség pedig vagy inzulintermelő sejtpusztulás miatt alakul ki , vagy pedig autoimmun eredetű folyamat, amit például jó eséllyel meg lehetne gyógyítani őssejt terápiával, de nincs olyan ember aki a cukorbetegség miatt vállalná a kockázatot. Az AiDS-et egy vírus okozza, ami szerintem azért nem gyógyítható, mert nagyon kevés antivirális szer létezik, illetve az a HIV fertőzés utolsó stádiuma.

Az allergia is az immunrendszer betegsége, bonyolult elmagyarázni, hogy ez miért is nem gyógyítható. Viszont gyakran “kinövik” az emberek, hallottam már nem egy esetről.

Az emberi szervezet nagyon bonyolult és komplex, és sajnos nem minden betegség vagy folyamat reverzibilis.


De ezek a dolgok igazából sokkal bonyolultabbak, hogy mi miért nem gyógyítható. Sokat fejlődött az orvostudomány a kezdetektől, de sajnos ez még nem jelenti azt, hogy mindent meg tudnak oldani, ha meg is lehetne elméletben a megfelelő technológia hiányában nem lehetne átültetni a gyakorlatba.

2019. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3-as: Amire én elsősorban gondoltam a kérdés kiírásnál, hogy gyakran olvasok/hallok olyan emberekről, akiknek életmódváltás, testmozgás vagy mondjuk nagymértékű fogyás hatására elmúltak szív-érrendszeri panaszaik, kezdődő cukorbetegségük, refluxuk vagy akár mentális panaszok is. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint viszont, ahogy te is írod, pl. egy autoimmun betegség nem szokott "csak úgy" meggyógyulni. Ebből is gondolom, hogy valószínűleg nagyon sok mindent nem érthetünk még az emberi szervezet működésével kapcsolatban.
2019. márc. 10. 00:09
 5/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha életmód váltással gyógyul meg valaki, akkor a 2. Válaszoló által felvázolt helyzet van, arról pedig a beteg tehet. Az allergiát akkor lehet kinőni, ha gyerekkorban kezdődött. Hiszen,amikor megszületik egy baba, az immunrendszere még nagyon gyenge, és ahogy nő, úgy erősödik, ezért lehet belőle “meggyógyulni”. A kezdődő cukorbetegség pedig nem egyenlő a màr kialakult cukorbetegséggel.
2019. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
A szív és érrendszeri panaszokból azért lehet helyre jönni fogyással például, mert a túlsúly kihat a keringésre. Amiket írtál példának mentális betegségeket azok közül egyedül a depresszió gyógyítható, mert annak a folyamatát ismerik, sok esetben az okot is meg tudják határozni.
2019. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyíthatatlanságot a betegségek természetében kell keresni. Az hogy valami nem gyógyítható, még kezelhető és ez nagyon fontos. Számos gyógyszeres/műtéti megoldás van, amivel vissza lehet ezeket a betegségeket szorítani. Senki nem mondta, hogy emellé nem szükséges az életmódváltás. Igenis el lehet érni, hogy valaki gyógyszermentesen élje az életét pl. a megfelelő diétával, sportolással stb. annak ellenére, hogy mondjuk cukorbeteg. Csak itt szokott kezdődni a gond, megmondjuk a betegnek, hogy fogyni kellene, neki esze ágában sincs, hát marad a gyógyszer. A másik pedig, hogy sok betegség oka, háttere még nem ismert, iszonyú bonyolult mechanizmusok ezek, aki ezeket ismeri, tanulja, az tudja. Gyógyszeripar hát...én nem fogom felszentelni, hiszen fontos az a bizonyos bevétel, de azon érdemes elgondolkozni, hogy egy gyógyszer kifejlesztése 10-20 éveket vesz igénybe, és mértéktelen mennyiségű pénzt beleölnek, hogy biztonságos legyen. Szigorú szabályozás érvényes rá, míg mondjuk egy vény nélkül kapható étrendkiegészítőt nem vizsgálnak ki és nem kell megfelelnie annyi kritériumnak, nem kell annyi teszt és tesztelési fázis, ergo nagy a profit, mégis ezekben bízik jobban az ember lánya, eléggé abszurd. Túl sok összeesküvéselméletet szül ez a világ.
2019. márc. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%
Az AIDS az nem betegség hanem egy állapot amit a HIV virus okoz :)
2019. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Reflux egyáltalán nem gyógyíthatatlan. A baj az, hogy az orvosok többsége hogy nem a valódi problémát kezeli, hanem csak a tüneteket.

Így pedig az átvert refluxosok egy életig gyógyszervásárlók lesznek. Jobban megéri, mintha kigyógyítanák őket...

2019. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
#9: Az állam, illetve a TB pedig fizeti a gyógyszerüket.
2019. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!