Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap óta szabálytalan...

Tegnap óta szabálytalan szívverés, mennyire vennétek komolyan?

Figyelt kérdés

Párom terhes, emiatt vettünk vérnyomásmérőket (csuklósat és egy minőségi felkarosat).

Én csak poénból méregetem néha amikor ő.

Erre most kidobta a csuklós tegnap este, h szabálytalan a szívverésem. A felkaros is. Azóta 10-ből 7x kidobja.


Ma reggel is. Már az jutott eszembe, h megnézem a szívemet a magzati szívfigyelővel :D Meg is néztem. Hol lassan, hol gyorsan ver, mondjuk ver 5-10 másodpercig lassan, utána meg pedig gyorsan. És ezt váltogatja.


Mit gondoltok?

Van 0-24-es telefonos orvosi asszisztenciám, holnap tudok intézni magamnak pár napon belülre vizsgálatot is. Nemsoká telefonálok majd tanácsért, kíváncsi vagyok, ti mennyire vennétek komolyan? 34 éves vagyok, nem éppen idős.



2019. márc. 10. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Aszonygyák, a hipochonderek a legegészségesebbek. Tehát semmi gond.

Amúgy nem nagy ügy egy EKG-t csináltatni. Ha pedig a szíved kihagyogatna, nem tudnál ide irkálni.

2019. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, nem vagyok hypo. A párom az. A szív téma azért nem annyira vicces dolog. Ha az lennék, már a sürgősségin ültem volna tegnap este :) Ehelyett még épp az orosi asszisztenciát várom aki majd megerősít valamiben.

A szívem nem kihagy amúgy, hanem hol gyorsabban, hol lassabban ver, indokolatlanul.

2019. márc. 10. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a szíveddel volna komolyabb baj, már régen kórházban lennél. De, ahogy mondom, az EKG kimutatja.
2019. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gondolom azért a komolyabb baj előtt lehetnek enyéhbb tünetek meg jelzések. Épp elkerülni akarom, hogy komolyabb gond legyen.

A doki a telefonban azt mondta, hogy 95%, hogy nincs gond, azért menjek ki háziorvosi ügyeletre. Párom unszolására kimentünk a helyire, ahol vizsgálat nélkül elküldtek, hogy nincs baj, csináltassak egy ekg-t. (szerintem sincs).

Majd holnap intézek egyet.

2019. márc. 10. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:

". Hol lassan, hol gyorsan ver, mondjuk ver 5-10 másodpercig lassan, utána meg pedig gyorsan. És ezt váltogatja."


Ez a hangulatingadozás jele nem szívbetegségé. Attól függetlenül lehet arritmiád de azt csak EKG vel lehet bizonyítani.

2019. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Noh, utálom amikor egy kérdéskiíró nem írja meg, hogy mi lett végül az eredmény.


Voltam dokinál, ekg-t csinált, arra mondta, hogy szart se fog érni mert rövid ideig tart.

Nagy rizikóm nincs, az előéltem alapján.


Utána ugyanott csináltattam 24 órás ekg-t, illetve szívultrahangot. (kicsit később mert intézni kellett a biztosítóval a szervezést meg azt, hogy legyen rá időm)


A 24 órás ekg több esetben is mutatott ritmuszavart. A többsége a doki szerint nem számít, pár "komolyabb" volt alvás alatt. Az se volt húzós azt mondta.

Csinált ultrahangot. Azzal derült ki, hogy "mitralis anterior prolapsus" rendellenessége van a szívemnek, ami minden 5. férfit érint. Emiatt lehetnek a ritmuszavarok. Egyébként panaszt nem okoz, nagyon ritka emiatt probléma. Gyógyszer, kezelés nem kell rá. Majd 2 év múlva vissza kell mennem, ennyi.


Szóval nincs komolyabb gond, az a lényeg.

2019. ápr. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!