Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan induljak el ételallergi...

Hogyan induljak el ételallergia kivizsgálás ügyében?

Figyelt kérdés

Jó ideje kb. minden étkezés után 20-30 percen belül elkezd görcsölni a hasam. Ilyenkor általában hasmenésem is van. Próbáltam kitapasztalni, hogy mi okozhatja, de hiába próbáltam laktóz/glutén/fehérjék nélküli ételeket, mindegyiknél hasonló volt az eredmény...


Tudom, adná magát a válasz, hogy irány a háziorvos, és ő eligazít, viszont őt nem igazán szívlelem... Neki egy kicsit fordított a felfogása, mint ami szerintem alap lenne... Ő először mindig a legrosszabbra gyanakszik, és csak úgy dolgozik visszafelé... Plusz eléggé befásult, és kb. úgy jön le a szavaiból, hogy mindig a beteg a hibás ha valami baja van...


Magánrendelésekre érdemes ilyen dologgal menni? Hajdú-Bihar megyében élek, itt a megyén belül tudtok esetleg ajánlani valakit?



2019. márc. 10. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább emésztési zavar mint allergia. Első körben egy teljes labor (vér-vizelet-széklet jó lenne). gyakran a bélflóra felborulása is okoz ilyen tüneteket, vagy az áteresztő bél szindróma is.

Addig is, amíg nem derül ki, próbálkozhatsz a cukormentes étrenddel (gyümölcsök is korlátozottan a fruktóz miatt), valószínűleg javítani fog a görcsökön.

2019. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!