Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy agydaganat?...

Lehetséges, hogy agydaganat? Vagy lehet, hogy más betegség?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és már lassan 1 éve, hogy beszédzavarom van, és ezt senki se tudja rajtam kívül. A fejfájások egyre gyakoribbak a halántéklebenyemnél, és legjobban akkor fáj, ha stresszes vagyok, illetve reggel is gyakrabban fáj a fejem. Minden nap szinte vérzik az orrom, és a torkomba is csorog. Mindig fogmosás után öklendeznem kell, és vért köpök, de szerintem ez az orromból kijövő vér miatt történik. A látásom is olyan, mint ha gyengébb lett, mintha kettős látásom lenne, szemüveg nélkül abszolút nem látok semmit.

A neurológus orvosnál elmondtam a panaszaimat, de azt mondta, hogy 18 éven aluliaknál nem végezhetnek CT vizsgálatot. Utána felmentünk a távolabbi orvoshoz, az pedig azt mondta, hogy nincsen neurológiai kór jeleim, és forduljak pszichológushoz. Nem tudom, hogy mit tegyek, tanácstalan vagyok, félek, hogy rosszabb lesz az állapotom, már beszélni is alig merek az emberekhez, mert félek megszólalni hozzájuk. Várjak még egy évet, amíg felnőttkorú leszek? A helyemben mit csinálnátok?



2019. márc. 13. 14:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Ne hagyd magad lerázni! Menj vissza, és kérj MRI vizsgálatot.
2019. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
13%
Persze, és mire megy az MRI-vel neurológiai panaszok esetén? Jaah, hogy semmire, oké :D
2019. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Nekem szédüléses panaszaim voltak és az agydaganat kizárása miatt bizony MRI-re küldtek, a.neurológián adtak rá beutalót. Egyébként szerintem hülyeség, hogy nem csinálnak 18 alatt ct-t. Indokolt esetben biztos, hogy csinálnak.
2019. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

#3, Szerintem inkább maradj csendben, mert eddig csak ostobaságokat írtál.


Menj el egy maszek neurológushoz és ennyi.

Az agy MRI képe több információt hordoz az agyról, és nem ionizáló sugárzás. Csak ugye drágább, ezért a redvás magyar eü nem támogatja. :(

2019. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%

3-as valóban hülyeséget írt, az MRI is tökéletes lenne.

Ha valóban ezek a tüneteid, akkor a szüleidet sem értem, hogy még nem rohantak el egy másik orvoshoz. Csinálni kéne egy labort, hogy látszódjon, van-e valami gyulladás. Plusz minél előbb keressetek egy másik (akár magán) neurológust, vagy kérjetek magán koponya MRI-t, nem tudom pontosan ennek a menetét.

Nem mondom hogy agydaganat, de ezek alapján van valami gond, amit ki kéne vizsgáltatni.

2019. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Énszerintem is talán valami magándokihoz kéne elmenni, vagy pl nemtom, akár külföldön. Ismerek olyat, akinek volt valamilye, amin itt nem tudtak segíteni, és akkor kiment Németo-ba, és akkor ott tudtak.
2019. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
*De szerintem egyébként nem tojhatnak téged telibe, szóval én arra gondolok, hogy magánban itthon talán tudnának tenni érted valamit.
2019. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%
Hülyeséget írtam?!? A Visegrádi utcai rendelő ideggyógyászatán jártam és MRI-re kaptam beutalót. Mert szédültem és volt 2 aurás rohamom. A kerületben fél evet kellett volna várni ezért az orvosom a Fiumei úti kórházat ajánlotta ahol 2 héten belül kaptam időpontot. A Fiumei úton a kórház alaksoraban csinálták az mri-t! Aki nem hiszi menjen oda. A magán neurológus teljesen értelmetlen dolog! Ez az igazán nagy hülyeség mert ő nem adhat magánorvosként beutalót sehova.De legalább jó sok pénzt elkér a beszélgetésért. Viszont a Fiumei úti kórházban ahol nekem is csinálták, magánban is meg lehet csináltatni. Csak oda kell telefonálni és adnak időpontot. A vizsgálat előtt meg kifizeted. Ennyi. Az okoskodó marhák ti vagytok és segíteni sem tudtok a butaságaitokkal a kérdezőnek.
2019. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az eszébe jutott bárkinek hogy mérjenek neked egy vérnyomást?

CT-t pedig 18 év alattin is végezhetnek, de gondolom nem akartak sugárterhelésnek kitenni. Egy MRI jól jönne

2019. márc. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek az orrvérzést leszámítva pszichésen is lehetnek. Nekem volt olyan időszskom mikor nem jutottak su eszembe embetek nevei és kimondani is alig tudtam dolgokat. De ezt nem kéne eltitkolnod a dzüleid elől. Sz orrvérzést sem. Csak ők tudnak neked kiskorúként segíteni. Nem kell minjárt a legrosszabra gondolni. De kellemetlen tünetekkel várni sem érdemes a csodára. Vérnyomás mérés tényleg nem lenne rossz! Hátha magas és akkor meg is van az ok.
2019. márc. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!