Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Száraz köhögésre Elixirium...

Száraz köhögésre Elixirium thymi kanalas gyógyszert kaptam, de még durvábban köhögök tőle, semmit nem csillapít, más járt már így?

Figyelt kérdés

Szerda délelőtt voltam orvosnál, megfázással.

Erőteljesen köhögök, a torkom picit fájt.

Szerda dél óta szedem, azaz már 7 adagot szedtem be 2 nap alatt, de még durvábban köhögök, jártatok már így?



2019. márc. 15. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az Elix thimi nem köhögéscsillapító, hanem ellenkezőleg, hurutoldó, azaz fokozza a köhögést, hogy a váladék könnyebben ürüljön. Köhögéscsillapítónal Libexin vagy hasonló a jó ill. a hurutoldót és a köhögéscsillapítót egyszerre kell szedni.
2019. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Köptetőt ÉS köhögéscsillapítót együtt szedni TILOS, halálos és veszélyes!!!
2019. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ó, akkor félreértettem a háziorvost, köszönöm.

Így nem is várom, hogy csökkenjen a köhögésem.

És most 3 napoig kínlódhatok, mert hétfőn kell visszamennem.

Köszönöm!

2019. márc. 15. 16:21
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyébként elég semmitmondó kis betegtájékoztatója van, már 2x végigolvastam, de semmi konkrétum.

Ez, hogy fokozza a köhögést... akkor ez most megmagyarázza a problémámat, de erről miért nem esik szó?

2019. márc. 15. 16:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni de erős száraz köhögés tüdőgyulladás is lehet amirexantibiotikum kell. A helyedben elsétálnék a tüdőgomdozóba és csináltatnék egy röntgent. Sajnos nekem egy ilyen alkalommal kilukadt a tüdőm és kórház meg műtét lett belőle. Ez ritka eset. Denaz biztos hogy száraz köhögésre nem jó a köptető. Hagyd a francba pláne ha jobban köhögsz tőle. Az orvost is lecserélném aki ilyet ír fel.
2019. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Épp a héten voltam röntgenen, nincs tüdőgyulladásom.

Eléggé meg voltam/vagyok fázva, a torkom is fájt, így direkt mondta, hogy antibiotikumot nem ír, mert ez vírusos.

Az Elixirium a torokgyulladásra jó, csak ennyire nem akartam részletezni a dolgot a kérdésben.

Köszönöm a segítséged, kedves vagy! :)

2019. márc. 15. 16:51
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az Elixirium köptető ugyan, de nem úgy, mint a többi, hatása max fél-1 órát tart. Azért köhöghetsz tőle, mert ingerli a torkodat. A köhögés maga az nem mindig amiatt van, mert le van rakódva váladék, ez lehet hörgőgyulladás is. A mellkas röntgen amúgy nem mindig mutatja ki a tüdőgyulladást, illetve csak 3 nap lázas állapot után látható.

Ha sokat köhögsz és nem jön fel semmi, akkor lehet szedni köhögéscsillapítót, de akkor az Elixiriumot ne használd.

A kettőt szokták felírni egyszerre is, de nem egyszerre kell szedni / alkalmazni. Általában a hurutoldót napközben, de este 6 után már ne, a köhögéscsillapítót este, hogy tudj aludni.

2019. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Még csak nem is köptető, ahogy fent írták.

Szó sincs arról sehol, hogy hurutoldó lenne.


Annyi van a leírásában, hogy légcső és garat gyulladására.

Tehát egy gyulladáscsökkentő.

Se nem köptető, se nem köhögéscsillapító.


Hogy csak fél-1 óra lenne a hatása?

Ilyenformán ezt nem gondolnám, pont emiatt, mert mégsem köptető.

A gyull. csökkentő hatásnak ki kell tartania órákig, mert ilyesmit nem veszünk be óránként.

Az orvos napi 3x írta, a papíron max napi 4 van.

Tehát legalább 6 órán át hat.

Remélem legalábbis.


Így a köhögés marad.

Ha lenne tüdőgyulladás, vagy bármi, biztoan kimutatta volna a röntgen, mert 5 hónapja köhögök, már 6 orvosnál jártam, de még nincs eredmény...

Emellett idén harmadjára vagyok beteg, gondolom nem sikerült teljesen kigyógyulni, valami mindig ott maradt, és újra kijött rajtam. Szóval ez nem 2-3 napos történet, amit ne mutatna ki a röntgen.

Köszönöm a segítséget!

2019. márc. 16. 12:16
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, akkor kimutatta volna, ha lenne.

Ezek a kanalas köptetők vagy ahogy te írod gyulladáscsökkentő, helyileg hatnak. A váladékot segít feloldani, de te a vegetatív reflex miatt köhögsz, nem a szer miatt. Vannak amúgy olyan köptetők, amik az idegrendszerre hatnak és köhögsz ha kell, ha nem.

De most ez mindegy is. Ha nem jó, úgy érzed akkor hagyd abba. Manapság már mikor kigyógyul valaki egy ilyen felső légúti betegségből, utána még hetekig köhög sok esetben.

2019. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, volt pár éve tüdőgyulladásom, hónapokig köhögtem utána.

Ma már sokkal jobb, mint tegnap, aludni is tudtam. Csak segít. :)

2019. márc. 16. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!