Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg el kell fogadni az...

Tényleg el kell fogadni az elfogadhatatlant? (rák)

Figyelt kérdés

Sajnos pár hónapja derült ki, hogy nagypapámnak hasnyálmirigy daganata van. Az utóbbi időben egyre jobban lefogyott, de a kedélye, aktivitása és a szellemi frissessége a régi, viszont fájdalmai vannak és cukorbeteg is lett.

Emiatt többször is kórházba került, mert folyamatosan ingadozik a cukra. Ez a kezelőorvosa szerint a daganat miatt van, de szerintem attól is lehet, hogy fix inzulin adagokat kap, de a hozzá szükséges ételmennyiséget nem eszi meg, erre baromira nem figyelnek a kórházban.

Mint megtudtam, azért van most jól állítólag, mert kapja már a morfiumos tapaszokat, emiatt nagyon sokat is alszik, viszont amikor fent van, akkor pont olyannak látom, mint mindig.

Az orvos szerint lehet, hogy 1 hét, lehet, hogy 1-2 hónap van hátra, nem lehet tudni. Én ezt nem akarom elhinni és elfogadni. Én láttam mamámat is elmenni, neki gégedaganata volt és hosszú hónapokon keresztül épült le, az utolsó pár hónapban már alig reagált külső ingerekre, jobbára, csak feküdt és nézett, néha pislogott, hogy érti amit mondunk, kb. 1-2%-a volt régi önmagának. Papámnál ez teljesen máshogy van. Képtelen vagyok elhinni, hogy tényleg ilyen hamar vége lehet mindennek.

A kemót nem kapja, mert az első kezelés után borzalmasan rosszul volt 2 hétig és azt mondta az orvos, hogy amúgy sincs értelme az ő állapotában a kezelésnek. Műteni nem lehet, a májáttétet eltávolították illetve a patkóbelet is, de a hasnyálmirigyhez nem nyúltak.

Ti mit tennétek a helyemben? Vannak alternatív kezelési módok? A pénz - kvázi - nem számít, bármit megtennék, hogy meggyógyuljon.



2019. márc. 18. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Sajnálom, de nincs mit tenni. A nem elfogadásod pedig lényegtelen, a tények attól nem fognak változni.
2019. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A hasnyálmirigyrák sajnos az esetek nagy többségében egy halálos ítélet, akár elfogadod, akár nem. Amit tenni lehet, hogy a fennmaradó időt minél több életminőséggel töltitek meg neki. Ha pár napra el lehet hozni a kórházból, vigyétek el olyan helyekre, ahova menni szeretne, legyetek minél többet vele, ha van pl. kedvenc háziállata, hadd legyenek együtt stb.
2019. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 stewie200 ***** válasza:
Nagyon sajnálom a papádat! Sokat tenni valóban nem tudsz, csak annyit hogy minél többet vele vagy, nevessetek, ha van valami hobbija csináljátok együtt, ne lássa rajtad hogy szomorú vagy . Persze csodák is vannak, ezt se felejtsd el .
2019. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De én ezt nem értem. Teljesen jól van látszólag, az orvos meg itt maximum 1-2 hónapról beszélt nekem, de lehet, hogy 1-2 hétről is akár.
2019. márc. 18. 12:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, de a hasnyálmirigy rák valóban olyan, hogy az menthetetlen. Lehet, hogy most jól van a nagypapád, de az állapotromlás nagyon gyorsan végbemehet. Biztos azért mondta az orvos, hogy akár 1 hét is lehet, de 1-2 hónap is, mert mivel jó állapotban van a papád, nem gondolná ő se, hogy 1 hét múlva meghalna, viszont a rákos beteget állapota nagyon gyorsan tud romlani, lehet már holnap lábra se tud állni például, és gondolom ezért mondta az 1 hetet, hogy felkészítsen titeket. És nem biztos az az 1-2 hónap. Bár nem tudom, hogy mikor állapítottak meg nála hasnyálmirigy rákot, de ismertem olyan embert, aki fél évet is élt még azután, hogy megállapították nála a betegséget.

Egy ápolónő

2019. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"Teljesen jól van látszólag" Ez csak látszólag van így ezek szerint. Ez csak annyit jelent hogy az orvosok megtalálták a papádnak megfelelő gyógyszer-kombinációt. Te magad mondtad hogy sokat fogyott, fájdalmai vannak. A hasnyálmirigy daganat sajnos a leggyilkosabbak közül való, rossz túlélési aránnyal. De jó esetben élhető életet még biztosíthatnak neki az orvosok arra az időre ami hátravan. Csodákat tenni viszont nem tudnak ők sem.
2019. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Miss Endzsi ***** válasza:
Szintúgy itt is. Sajnálom. Látszólag van, hogy jobban van, de ezt nem lehet már kigyógyítani.
2019. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez a betegség ilyen. Nálunk 3hónap alatt amikor már nem kaphatta a kemot teljesen leépült. Kb 2hónapig nálunk is latszólag jól volt utána rohamosan romlott az állapota. Egyre többet kívánt aludni enni már szinte semmit ,inni sem akart. Körülbelül a fekvéstől számítva 2és fél hét alatt elment tőlünk. De akkor már 0-24es felügyeletet igényelt. Sajnálom nagyon a búcsú fontos. Esetleg a hospice felkeresése egy jó ötlet volna.
2019. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
El kell fogadni. A hasnyálmirigyrák sajnos nagyon rossz. (A legrosszabb)
2019. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 qborka ***** válasza:
esetleg CBD olaj, bár lehet már késő. A hasnyálmirigyrák hamar elviszi az embert.
2019. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!