Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat fájdalmas bordaközi...

Mi okozhat fájdalmas bordaközi csomót?

Figyelt kérdés

Néhány napja szúró fájdalmat kezdtem érezni a derekam felett, bal oldalt. Korábban nem ütöttem be sehova. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki, azt gondoltam, hogy biztosan csak beszorult a levegő, majd elmúlik.

Azóta a fájdalom erősödött, a bal bordáim egész területén érzem, illetve ugyanezen oldalon az utolsó bordámnál egy csomót is felfedeztem, melynek megnyomása erős fájdalommal jár. Mi okozhatja ezt? Izomgörcs lenne? Aggaszt, hogy nem tudom mi lehet ez. Bármilyen segítségnek, tippnek örülnék.


(Természetesen fel fogok keresni egy orvost, ha a helyzet nem javul.)


16/L


2019. márc. 20. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Tippem nincs de egy mellkasröntgen talán kiderítené. A csomó híren nőtt oda? Amúgy simán lehet izomprobléma pl. Ha elaludtad este. Levegőt kapsz rendesen? Légvételre is fáj?
2019. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyik nap még semmi bajom nem volt, majd néhány nap elteltével egyre erősödött és nőtt is a fájdalom kiterjedése. A csomót csak tegnap vettem észre, de mivel ez az egész gyorsan alakult ki, ezért mondatni igen, hirtelen nőtt oda.

Nagyobb levegővétel, tüsszentés, köhögés, orrfújás, bizonyos mozdulatok mind fájdalommal járnak. Ha nem mozdulok, akkor is érzem, hogy fáj, de csak enyhén.

Az elalvás lehetőségét kizártam, mivel napról napra egyre nagyobb területet érint. Szerintem nem egyetlen rossz póz okozta ezt. Nem szeretnék egyből orvoshoz rohanni, még várok pár napig, hátha változik. :/

2019. márc. 21. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne várni. Valami sérv is lehet akár. Mi lett azóta?
2019. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fájdalom (nagyjából) elmúlt, de a csomó még ott van. Én zsír-vagy izomcsomóra gyanakszom, de mint írtad, akár sérv is lehet. Holnap megyek orvoshoz, remélhetőleg sikerül diagnosztizálni. :/
2019. márc. 26. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt
2019. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2019. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!