Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lágyéki nyirokcsomók - tapaszt...

Lágyéki nyirokcsomók - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kb 10 napja, a menstruációm előtt kitapintottam a jobb lágyékomban két nyirokcsomót. Nagyobb borsó méretűek, kb 3-4 centire vannak egymástól, nem kapaszkodnak össze, mozgathatóak, nem kemények, de nem is kifejezetten puhák (nem tudom őket összenyomni - bár tudom, valószínűleg nem is kéne ezzel próbálkoznom). illetve alattuk van egy nagyon pici. Szabad szemmel nem észrevehetőek, sima érintésre sem, csak ha erősebben "lenyomom a bőrömet" az ujjammal, akkor "meg tudom fogni" őket. Aznap, amikor észrevettem, környékükön fájdalmat éreztem, így figyeltem fel rájuk. Arra gyanakodtam, hogy a menzesz miatt lehet, de az azóta természetesen elmúlt, a nyirokcsomók viszont megmaradtak, a körülöttük lévő fájdalom kb 4 napja megszűnt, a csomók nyomásra kicsit érzékenyek. Tudom, biztosat csak orvos tud mondani, de külföldön tanulok, és csak 3 hét múlva utazom haza, akkor tudom megmutatni a háziorvosomnak. Természetesen azóta minden lehetséges weboldalt, beleértve az itt feltett kérdéseket végigolvastam, de talán nem kellett volna, mert most rettegek, hogy kb háromféle rosszindulatú elváltozás burjánzik bennem, de minimum egy limfóma, emiatt aztán folyamatosan figyelgetem, nyomkodom naponta többször... Anyukám próbált nyugtatni, mondván, neki is hasonlóan kitapintható óta már évtizedek óta, de kérlek titeket, amennyiben van, osszátok meg tapasztalatotokat ti is. Szerintetek mi állhat a háttérben? Illetve nektek tapinthatóak? Egyébként ugyanazon a lábamon van egy körmöm is, amely korábban eltávolításra került, de most, pár hónappal azután, hogy teljesen visszanőtt, úgy érzem ismét kezd begyulladni és kezdődő körömgomba is alakul rajta. Ezt is mindenképp meg fogom nézetni, de amiért ez az infó ide tartozik, az az, hogy felmerül bennem: ez a két gond vajon összefügghet? Köszönöm előre is.


23L



2019. márc. 21. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
No para. A nyirokcsomók sokmindentől megmagyobbodhatnak. Én pont ma voltam a hematológián és azt mondta az orvos, hogy lagyékhajlatban más a mérethatár ott még babnyi nagyságúak is lehetnek. Ha valamilyen fertőzéstől gyulladástól megnő egy nyirokcsomó az nem megy össze azonnal ahogy elmúlt a probléma. Idő kell neki. Akár több hét is. Ha az elején fájtak az jó jel. A rákos csomók általaban fajdalmatlanok. Mindenesetre ne nyomkodd piszkáld őket. Most úgysem tudsz mit tenni. De hidd el az orvos sem tenne semmit. 3 hét múlva ha még mindig nem múltak el vagy nem kezdett csökkenni a méretük akkor kérj beutalót a hematológiára a háziorvosodtól. Még olyan is előfordul, hogy valakinek megnő valami miatt és úgy marad. Mégsem rákos. Hanem ez egy normális dolog. Bak akkor van ha nőnek vagy egyre többen lesznek, ha lázas leszel indokolatlanul, fáradt, fogyás éjszakai izzadás jelentkezik, étvágytalanság hanyinger stb. Ne ess pánikba. Mire hazaitazol szerintem már el fognak múlni. Egyebként a legeslegrosszabb verzió amire minimális az esélyed, ha nőni fog akor mintát vesznek belőle egy tűszúrással és abból kiderül van e baj. Ha van akkor ez egy nagyon jól kezelhető betegség. Nem halálod kór. Életem során lagyékhajlatban de a nyakamon is többször nőttek meg. Volt hogy annyi és úgy fájtak, hogy alig tudtam járni egy hetig. Pedig nem is voltam beteg. Nem tudom mitől. Aztán elmúlt. Most meg a hasamban talaltak egy ct során pár nagyobbat. Így kontrollokra kellett mennem mert onnan nem tudtak mintát venni. De pont ma mondták, hogy nem kell többet menni, mert 1 év után már nem valószínű, hogy beteg vagyok. Pedig nem mentek össze. Úgy hogy ne ijedj meg. Ráadasul ez a betegség lassan alakul ki. Szóval 3 hét alatt még ha beteg lennél sem számítana semmit. Majd írd meg mi lett. És ne aggódj nem lesz semmi baj!
2019. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy, hogy így kifejtetted, köszönöm szépen! Reménykedem, hogy semmi komoly, szerintem biztató jel, hogy ma reggelre, bár kisebbek nem, de kicsit puhábbak és még mozgathatóbbak lettek, de attól még bennem van a félelem, ami nagyon megnehezíti a napjaimat, mert bármit is csinálok, azon kapom magam, hogy azon agyalok, mi van, ha... :(
2019. márc. 22. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak piszkálgatod hiába írom, hogy ne csináld ☺🙂 ejjj. Igen az jó jel ha kisebbedtek. De ne jarszd azt mint a kisgyerek aki naponta kihúzza a répát a földből, hogy megnézze mennyit nőtt. 🙂 Teljesen feleslegesen izgulsz. Össze fognak menni. Én is nagyon féltem, tudom milyen rossz. De most türelmesnek kell lenned és ne piszkáld őket. 🙂
2019. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan, illetve nem tudom eldönteni, vajon volt-e amit nem vettem észre korábban, vagy ezek újak. Mindenesetre holnap reggel megyek UH-ra.
2019. ápr. 14. 13:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Most értem haza, UH-ra végül jövo péntekre kaptam idõpontot. Az orvos azt mondta, hogy abszolút nem tunnek korosnak a csomoim, 1 centinél kisebbek, normális tapintasuak, de biztos ami biztos, menjek ultrahangra, aztán ha szukseges, kapok beutalót hematológiára, de kb semmi esélyt nem lát rá, hogy kórosak legyenek. Teljesen ugyan nem nyugodtam meg, azt majd az UH után (remélem)... de legalább egy lépéssel elorebb jarok.
2019. ápr. 15. 09:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Na miujsag kérdező?
2019. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A lágyéki nycs-k addigra visszahúzódtak kissé, az UH szerint 6-8 mm-s normális szerkezetuek, patologias csomo nem lathato. Emellett egyébként a nyakamon is van pár (bár ezt nem említettem a kérdésemben, de ez már jóval a lágyékiak elõtt is fennállt), azok sem kórosak, 8-10 mm-sek, és a radiologus elmondása szerint egészen biztos, hogy reaktívak, kezeletlen fog, íny, torok vagy mandulagyulladás válthatta ki, és talán sosem húzódnak már vissza a normális méretre. Ketten is megnézték egyébként az UH-n (valamiert epp egy masik doktorno is bent volt) és ugyanarra jutottak, ami biztató, egy kicsit megnyugodtam.... vagy legalabbis nem rettegek annyira. :) A diagnozis enyhe reaktiv nyirokcsomó megnagyobbodás. Egy magán hematologushoz azert elmegyek majd, biztos ami biztos, de hatalmas ko esett le a szivemrol, mert én sokkal nagyobbnak gondoltam tapintás alapján a csomókat.
2019. ápr. 27. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!