Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mamàmnak szajpenesze van és...

Mamàmnak szajpenesze van és ma vettem rá boraxa a penészt teljesen le kell dörzsölni? Mert érzékeny neki nagyon. Es nem is mertem sok cseppet rá rakni a gézre neki

Figyelt kérdés

2019. márc. 23. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szájpenész kezelése függ a beteg életkorától, a gombásodás kiterjedtségétől, illetve, hogy okoz-e bármilyen súlyosabb problémát. A legtöbb esetben gombaellenes ecsetelő, szopogató tabletta vagy szájvíz elegendő a betegség ellen, de amennyiben valamilyen külső tényezőre is visszavezethető a szájpenész, akkor azt is szükséges kezelni (például azért is, hogy ne jelenhessen meg újra a gombásodás). A rosszul beállított fogpótlást alakítani kell, érdemes leszokni a dohányzásról, és felül kell vizsgálni a cukorbetegség kezelési tervét is. A szájpenész elkerüléséhez a rizikófaktorokat érdemes csökkenteni, vagyis azt kell megakadályozni, hogy a gomba elszaporodjon a szájban. Ezt elérhetjük megfelelő szájhigiéniával, puha sörtéjű fogkefe használatával, a probiotikumok "visszapótlásával", a krónikus betegségek megfelelő kezelésével, illetve az immunrendszerünk megerősítésével.


Először ennek nézz utána, mert ahogy olvastam, vannak szájvizek, gombaölő szopogató tabletták. Kikerestem neked, ne boraxával kezeld, ráadásul ne durván. Jobbulást a mamádnak!

2019. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Amiről írsz, az borax. Boraxára még találat sincs. Inkább linkelem neked az egész cikket, ne kínozd a mamádat.
2019. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kinzom szegénykémet.de már most 2szor kentem be és már nincs annyi vagy nagyon picit kevesebb lett.
2019. márc. 23. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne gézzel kend be, hanem egy hurkapálcára csavart kis vattával a száját. Ez puhább. Nem kell ledörzsölni, és spórolósan tedd rá az ecsetelőt, mert eléggé mérgező. Lehet a házidokival felíratni más hatóanyagú ecsetelőt is.
2019. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vatta koronggal próbáltam,óvatosan csak nem tudom az egész szájában, és hány nap alatt kell ahhoz hogy kezdjen mùlni?
2019. márc. 23. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem az a 78%-os vagyok, aki írta a háziorvost, pedig neki is igaza van. De talán nem kell hozzá orvos, menj be egy gyógyszertárba, ott érdeklődj, hogy milyen megoldás van időskori szájpenészre. Azért fáj neki, mert mint ahogy linkeltem is, nem szabad dörzsölni. Te pedig pont ezt kérdezted. Vannak szopogató tabletták, kevésbé durva ecsetelők, szájöblítők. A gyógyszertárban is segíteni fognak, ajánlanak valamit, ami nem vényköteles, így nem kell kétszer menned.
2019. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja igen, most olvasom, hogy kezd javulni, amivel ecseteled. De ne vattakoronggal szerintem. Gézre se. Remélem, higítod, mert töményen nem szabad. Várj pár napot, és továbbra is ecseteld vele. Lehet, hogy csak rosszul írtad, és nem boraxa, hanem borax.

Amúgy nem csodálom, hogy fáj neki, ez nem olyan tipusú, mint a babáknál.:/

2019. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek de a torka is faj és inkább orvoshoz kell és kórházból jött és így haza engedték de még a teafaolajat is írtak hogy jó hatása van rá ......már vettem azt is
2019. márc. 23. 22:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem látta orvos, akkor nézze meg! Vagy elhalván egy szakképzett, tapasztalt ápoló, hogy valóban szájpenész -e.

Ezen a linken sok információt találsz: [link]

Egyébként nagyon jó látni, hogy így aggódsz a mamád ért és gondoskodsz róla! :)

2019. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!