Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a tüdőrák hanyadik stádiuma?

Ez a tüdőrák hanyadik stádiuma?

Figyelt kérdés

A párom anyukája tüdőrákos, múlt hónapban derült ki. 63 éves, le van fogyva eléggé. Tudom-tudom tőle kéne megkérdeznem de nem annyira szeretném felhozni neki.

Fel akarták készíteni a műtétre és utána kemo, de ő nem szeretné. Azt mondja még 2 évig szeretné húzni, utána mindegy. És hogy a kemot nem bírná ki mert alapból nagyon alultáplált.

Van rá esélye?


2019. márc. 24. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fenti adatok alapján eldönetni nem lehet. A stádium nem attól függ, hogy ki hány éves és meddig akarja húzni. Ha elutasítja a kezelést, akkor a fél év is elég optimista becslés.
2019. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
En ugy tudom, hogy bizonyos stadiumtol mar nem mutheto. Ebbol arra kovetkeztettem, hogy osszefuggesben van a ketto.
2019. márc. 24. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A műthetőség nem csak a stádiumtól függ. A túlélés megbecsléséhez kellenek a feni adatok. Nagyon nem mindegy, hogy valaki nem műthető, vagy műthető lenne, de ő nem akarja.
2019. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Ez nem egészen így van. Attól függ milyen a tumor elhelyezkedése és milyen a jellege. De ha műteni akarták, akkor ezek szerint műthető.

Azt persze ő dönti el mit akar és valóban ha olyan jellegű a tumor, akkor kezeletlenül lehet, hogy pár hónap is alig van hátra.

2019. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszotokat.

Nem jokedvebol nem akarja a kezelest, hanem biztos abban hogy igy, sulyosan alultaplaltan nem fogja birni a kemoterapiat vagy hogy ott marad a mutoasztalon.

2019. márc. 24. 23:23
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én ezt értem, de ez a helyzeten nem változtat. Lutri, hogy meddig élhet. Drukkoljunk, hogy évei vannak még.
2019. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem utasítaná el a kezeléseket, esélye lenne a túlélésre. Így viszont semmi...

Ha az ember élete függ tőle, minden szalmaszálba kapaszkodni kell.

A család nem tudja rábeszélni? Nekik nem fog hiányozni a Mama?? Így már csak hónapjai lehetnek hátra...

Én már láttam sok embert felépülni a tüdőrákból, de láttam olyat is, hogy 1-2 hónap alatt meghalt.

Ha még műthető, jó esélyei lennének. Kemoval ki tudnák írtani a maradék daganatot is.

És persze abba kellene hagyni a dohányzást!

2019. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm.

Igazából nem annyira izgatta a dolog a diagnózis után. Azt mondta lelkiekben mar felkészült rá, műtétet nem szeretne, húzza ameddig húzza. Most viszont egy szerződés miatt még élnie kéne '2 évet' hogy csak a párom örökölje a dolgait. Ezért mondogatja hogy csak ezt a 2 évet élje meg.. A műtétre felkészítő tornára is eljárt.

Szed sok mindent, próbál életmódot váltani. De ő teljesen meg van róla győződve hogy a kemoterápiaba belehal. (nyílván a tüdőrákba is, de értitek)

2019. márc. 25. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy van anyósod, kedves kérdező?
2020. jún. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!