Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözés milyen...

Vastagbél tükrözés milyen bóditásban? Milyen diétát írnak? Mennyit ehetsz, ihatsz előtte?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a hashajtásról és a tükrözéstől...

Ki hogy élte át?

Nagyon kell koplalni elötte?Nem lehet rosszul lenni a bósitástól?


2019. márc. 25. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
előző nap durva hashatás, enni nem szabad semmit, csak átlátszó dolgot inni.
2019. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem milyen volt? Túlvagy már rajta?
2019. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Én május 6-án megyek vastagbél tükrözésre. Ha túl vagyok rajta, írok ide, hogy hogy ment.


Egyébként én egy magán gasztroenterológus/belgyógyásznál voltam. Mindent nagyon részletesen elmondott, hogy mit hogyan kell csinálni.

"Speciális" diétát kell követni a vizsgálat előtti 5 napban. Igazából ami a lényeg, hogy a rostos ételeket, vörös húsokat, apró magvakat,olajos magvakat, nyers zöldséget és gyümölcsöt nem lehet enni. Első két napon még lehet főtt csirke illetve halhúst, főtt tojást, zsírszegény joghurtot, túrót, főtt tésztát, fehér kenyeret, főtt zöldséget. Harmadik és negyedik napon már csak inkább főtt tojást, joghurtot. Vizsgálat előtti napon már csak folyadék, de abból viszont rengeteg!! Illetve az összes többi napon is nagyon számít a folyadék bevitel. Kaptam egy Citrafleet nevű béltisztítót, amit megvan, hogy hogyan kell alkalmazni a vizsgálat előtti napon.

Engem altatni nem fognak, esetleg bódítani, ha kérem. Nem mondom, hogy nem félek tőle, de már várom, hogy kiderüljön, mi is a probléma.


Remélem valakinek tudtam segíteni.

Ha túlestem a tükrözésen, írok!


21/L

2019. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már én is túl vagyok rajta,nem fájt,de kellemetlen.
2019. ápr. 24. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Második válaszoló vagyok. Azóta én is túlestem rajta, szintén magánban és altatásban!

Így szerencsére nem is emlékszem rá, utána azért két napig éreztem a hasam, nem volt kellemes.

Mik a tüneteid?

2019. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Puffadás mindentől.Állandó jobb oldali hasi fájdalom!Nem találtak semmit.De ugyanúgy maradt minden tünet.
2019. ápr. 25. 06:40
 7/11 anonim válasza:

Én harmadik kommentelő vagyok.

Nekem körülbelül 3. hónapja tartanak a tünetek.

Először hasmenés, étvágytalanság. Ez volt körülbelül egy-másfél hónapig. Ezután hasmenés és székrekedés akár egy napon belül. Mindentől rosszul vagyok. Gyenge, hamar elfáradok. Lázam is olykor-olykor van. Hőemelkedésem az szinte mindig. Az első két hónapban kb 7-8 kilót fogytam. Volt vér is a székletemben, de annak megtalálta az orvos az okát. Egy pici aranyér volt. Megkérdeztem, hogy teljesen egyértelmű legyen: " Az aranyér okozhatja a tüneteket, amik nálam jelen vannak? "

De egyértelműen azt mondta, hogy nem. A tünetek okozhatták már azt az aranyeret.

Azóta inkább székrekedésem van csak, nagy ritkán hasmenés. De akkor nagyon durván. Körülbelül két hete fájdalmaim is vannak. Jobb oldalon szúr, nyom és ez sugárzik minden fele. De igazából már le se tudom írni, hogy mit érzek.

Széklet vizsgálat negatív lett bakteriális és vírusfertőzésre is, igazából minden ilyen dologra, úgyhogy muszáj mennem tükrözésre.

2019. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Második-ötödik vagyok. Nekem is puffadás, teltségérzet, néha fájdalom, de meghatározhatatlan helyen, mindig máshol, illetve a hátam fájdogált. Hasi uh negatív, tavaly voltam gyomortükrözésen, most pedig ezen az altatásos vastagbéltükrözésen. A vastagbelem teljesen rendben, a vékonybél végén talált egy pár pici fekélyt, ami lehet akár Chron-betegség is. Hasmenésem nincs. Most még folyamatban pár vizsgálat, vérvétel, allergia tesztek (ezek mind negatívak lettek). Most szerencsére jól is vagyok, nincsenek tüneteim.
2019. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem is volt,van a hasmenés,székrekedés felváltva,Puffadás ,hányinger.Valamelyik kajától lehet.Teljes életmód váltás kéne az ilyenekre.De nem olyan könnyű!
2019. ápr. 26. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Hello! Nekem ma lesz a tükrözés, 8-ra megyek, szóval hamarosan.

Èn a hashajtástól féltem a legjobban, aminek az az oka, hogy nem meséltem el a családomnak, hogy milyen vizsgálatom lesz, tehát sunyiban kellett megoldanom. Hát sikerült :D Nem is volt olyan durva. Magától a tükrözéstöl már nem félek annyira mert altatásban lesz, és együtt a gyomortükrözéssel, csak hogy teljes legyen a kép. Várom, hogy kiderüljön, mi a bajom. Szorítsatok 8-kor.

2020. ápr. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!