Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miutàn elkezdtem glutènmentese...

Miutàn elkezdtem glutènmentesen étkezni mennyi idő utàn lesznek javulások?

Figyelt kérdés
Nem a hasfájásra gondolok mert az gondolom rögtön, hanem pl bőrproblémàk elmúlása, jobb közérzet, pár kg felszedése, stb. Valakinek van tapasztalata?
2019. márc. 29. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gluténérzékeny akkor semmikor. Ha igen akkor sem várnék minden téren csodákat.
2019. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom biztosra hogy az vagyok e vagy sem, én szerintem az vagyok mert mostanában jelentkezett néhány tünete, nemrég voltam az orvosnàl hogy szeretnék menni allergia tesztre de azt mondta h nem mehetek... amugy hashimotom is van, ez a kettő pedig sokszor együtt jár, ezért gondoltam arra hogy akkor megpróbálnék gm -en enni, hátha jobb lenne.

Ha meg valaki tényleg az akkor egyértelmű h neki úgy kell ennie, ezt nem tudom miért írtad.

2019. márc. 30. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen ha glutén érzekeny vagy akkor tartani kell a diétát. De nem biztos hogy a gluténérzékenység okozza minden bajodm pl. Bőrproblémák stb. Az emésztési gondokat igen, a többi meg majd kiderül.
2019. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendelj, vagy vegyél egy Lisztérzékenységi gyorstesztet mielőtt elkezdenéd a diétát, hogy ténylegesen meggyőződj róla, hogy glutén érzékeny vagy. Ismerőseim is ilyen diétába kezdtek vizsgálat nélkül, és ennek nagy veszélye van. Látom rajtuk, hogy egyre rosszabbul vannak. A teszt ára 3800 Ft. Egyébként a háziorvosnak kötelessége adni beutalót ilyen irányú vérvételre, ha felmerül a gyanú és kéred. Ez ingyenes.
2019. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kértem de nem adott beutalót, azt mondta majd pàr hónap múlva, de nekem nagyon fontos lenne minden egyes nap, nem vàrok hónapokat. Mindenképp veszek vagy elmegyek priváthoz. Amúgy miket vettél észre rajtuk?
2019. ápr. 8. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
3 hónapig csináltam a gluténmentes diétát. Nem tudtam, hogy van ilyen teszt. Nekem az volt a legnagyobb bajom, hogy nem tudtam mit enni ha nem otthon voltam mert egy almával vagy répával nem lakom jól. Főtt étel dobozból kihülve meg undi. Elég sokat éheztem. Meg iszonyatosan hiányzott a kenyér és a tészta. Ugyan van glutén mentes kenyér de aranyárban adják. És semmi pozitív hatása nem volt. Én nem vagyok gluténérzekeny és sebkinek nem ajánlom eztna diétát aki nem az, mert irdatlanul költséges, macerás. Egy csomó dologban lehet glutén amiről nem is gondolod. Még a köles vagy kukoricakása is olyan üzemben készült amiben belekerülhet így veheted a biot 10szeres áron. Inkább nem részletezem tovább.
2019. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értelek. Az biztos hogy az elején nehéz de szerintem meg lehet szokni, rengeteg ember eszik így (sajnos). Amíg nem tesztelem addig én se nem fogok így enni de ha gluténérzékeny vagyok akkor nem lesz más választásom. Amúgy én már sokat olvastam erről, és rengeteg féle liszt/lisztkeverék van, ami megkönnyíti a sütés-főzést, van amelyik drága de nem mind. De ha te nem vagy az akkor neked tényleg felesleges így enned. :)
2019. ápr. 8. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam le az esetem mert nagyon sokan hiszik azt, hogy a glutén valami káros anyag és táplálkoznak gluténmentesen miközben nincs érzékenységük. Az ilyen embereken nem segít semmit a diéta. Semmivel nem lesz jobb a közérzetük az egészségük. Akinek muszáj az megint más eset,az kénytelen tartani.
2019. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, úgy semmi értelme. Én arra lettem volna kíváncsi aki az és abbahagyta mikortól érezte magát jobban és mikortól kezdtek múlni a tünetek, hátha valaki megírja. De köszi h te is írtál :)
2019. ápr. 9. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a legrosszabb tünet ami állandóan volt és zavart az a puffadás egész nap.

Ez pár nap után eltűnt, 2 hét után már nem is voltam olyan fáradékonys. A székletem is kb 3 hét után helyre jött. Előtte vagy nem volt székletem vagy pedig hasmenesem volt

2019. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!