Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fül-orr-gégészeti probléma...

Fül-orr-gégészeti probléma vagy sem?

Figyelt kérdés
Voltam fül-orr gégészeten fülfájással, de szerinte nincs semmi gond.. Eldugul a fülem, valahonnan kisugárzik a fájdalom, van hogy mindkét fülembe de inkább a balba. Gombócérzés van a torkomban, ami kitapintható is az állam alatt a gégémnél. (csomó, vagy duzzanat) Nehezen tudok nyelni, kapar a torkom... de nem vagyok megfázva vagy ilyesmi. Mindezekmellett szájszaggal küzdök évek óta, manduláimat kivették emiatt, belgyógyászati gondom nincs, tehát sem reflux, sem felszívódási zavar.. Vagy bármi hasonló.. Fogorvos szerint nem fogászati probléma, röntgent felvétel alapján nem lát semmit. A fogínyem érzékeny itt-ott.. (Fül-orr gégész CT-t ajánlott, de mivel magánban voltam, beutalóm sincs.. ) Gyengének érzem magam, mint aki beteg lenne.. Valakinek valami tapasztalat?

2019. márc. 31. 13:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy minden nap fáj a fejem. :( Háziorvos ezzel se kezdett semmit, szerintem a CT hallatán is kifog röhögni kb...
2019. márc. 31. 13:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Ct-t csináltasd meg, nem kell beutaló, ha magánhoz mész, koponyaCT kb 20-25 körül van
2019. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Keresem állandóan, de Székesfehérváron nem találok helyet, ahol lenne CT, a kórház kivételével.:/
2019. márc. 31. 13:26
 4/13 anonim ***** válasza:

Kizárt, nekem is Szfehérvárin csináltak CT-t 2-3 éve, magánban, korház mellett van egy magánbetegejet is fogadó centrum és tuti még vagy 2 helyet ajánlottak ott nekem anno. Háziorvosod elirányít a megfelelő helyre


[link]

2019. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, miért nem a neurológiára mész el?
2019. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom, azt hittem az beutalos:O
2019. márc. 31. 14:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha fogínyed érzékeny, akkor attól lehet áll alatti csomó duzzadt, fájdalmas és a füledre is kihat egy ínygyulladás, lehet azt kellene kezelni, próbáld meg Gengigel géllel kenegetni.
2019. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Fogorvos nem lát gyulladást. :/
2019. márc. 31. 17:13
 9/13 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Találtam magán helyet, ahol csinálnak CT-t, de ki van kötve annál is, hogy szakorvosi papíromnak kell lennie, ha fizetek, ha nem.. Tehát megyek vissza kontrollra, aztán remélem kapok egy papírt, amit elfogadnak a CT-hez. Meg olvastam, hogy nem mindegy, hogy CT-n belül milyen vizsgálatra van szükség. Lehet, hogy kell vérvizsgálat is.. Bonyolultabb mint hittem.
2019. ápr. 1. 09:57
 10/13 anonim ***** válasza:

A szájszag, torok kaparás, nehéz nyelés simán lehet reflux. Ha gasztroenterológus mondta, hogy nincs, akkor oké. Ha te, vagy a házidoki, akkor nem 100%.


Bár a reflux nem kimondottan egy fülfájós fejfájós dolog, de attól még lehet.


Valóban a CT lenne a hatásos megoldás, mert igazából így csak ide oda lövöldöznek a dokik. Fejfájás területe amúgy a neurológia, úgy hogy valóban ő lesz a köv. állomás. Lehet migrén is, kitud hatni a fülre.

2019. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!