Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szétesik a fejem. Lehet...

Szétesik a fejem. Lehet stressztől vagy gerincferdüléstől?

Figyelt kérdés
Sosem voltam fejfájós de most egy hete minden nap fáj. Nem vagyok lázas.

2019. márc. 31. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán lehet a gerincferdüléstől. Adok pár tanácsot, vagy megfogadod, vagy nem. Egyrészt tudás, másrészt tapasztalat:


1. Menj el egy masszőrhöz, leginkább thai masszázsra és lazulj el teljesen

2. Tartsd magad egyenesen (az állad húzd ki, az állkapcsod nyomd előre, a nyelved rakd a szájpadlásodra, a fogad épphogy érintkezzen és a szád legyen csukva. Mindenközben a karjaid lazák legyenek teljesen, akkor tudod, hogy jó a tartásod, ha tudod lóbálni a karod, mint egy rongybaba) és sose hajolj, hanem guggolj (úgy, hogy a sarkad a földön van) ha kell valamit felvenned

3. Mindenképpen tudatosan használd a kevésbé domináns kezedet is! Leginkább ez okozza a gerincferdülést és a lúdtalp (de ugyebár ezek oda-vissza mennek)

+1 Ha van lúdtalpbetéted, vedd ki és a lábujjpárnádon járj. Tornázz kicsit (Nyomd ki magad vádliból úgy, hogy a lábujjaid egymás irányába fordítod, csinálj planket háttal, azaz feküdj a földre, a kezed tedd magad mellé, a sarkad tedd az ágyra és told előre a csipő, tartsd magad egyenesben pár másodpercig, majd rakd le apránként a gerinced, mindeképpen kemény talajon, a derekad egyenesen legyen a gyakorlat közben is és letevéskor is, ne legyen íve hátul)


Ha kipróbálod, biztos, hogy jobban fogod magad érezni tőle. Vagy megszűnik teljesen a fejfájás vagy enyhül és megtudod, hogy más is benne van a dologban.

Remélem hogy segítettem :)

2019. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom. 🙂
2019. márc. 31. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Leginkább gyógymasszőrt keress és egy gyógytornászt, mert lehet nyaki gerincproblémától a fejfájás.
2019. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyiket sem lehet, mert műtétem volt. Meghalnék a fajdalomtól ha valaki megmasszírozna. A gyógytornán meg nem tudnak egyéni tetápiát biztosítani. Amit a csoport csinál meg a felét nem tudom csinálni. Ez a gond 😕
2019. ápr. 1. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen műtéted volt? Nem értelek, amikor az 1-es thai masszázst javasolt odaírtad, hogy megfogadod. Gyógytorna létezik egyéniben, talán 2-3 alkalmat meg tudnál fizetni.
2019. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A többit fogadom meg. Masszázsra nem tudok menni. Felvágták a fél oldalam.
2019. ápr. 1. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!