Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől remeghet a kezem?

Mitől remeghet a kezem?

Figyelt kérdés

Pár héttel ezelőtt kezdődött és azóta egyfolytában tart, hogy mindkét kezemben és néha a lábfejemben is gyengeséget érzek. A kezeim remegnek, így nehezebb az írás és ijesztő ez az izomgyengeség érzés. Sokszor a vállaimból indulva érzem, mintha végigfutna az idegeimen egészen a kézfejeimig. Néha fájnak is az izmaim. Eddig vérvételre küldött el a háziorvosom, ott TSH szintet néztek, ami 4.01 (ref.tart.: 0,27-4.2), valamint a nátriumom alacsony egy minimálisan (135 és az alsó határ 136) és vérszegény is vagyok (nem vashiányos). A vérnyomásom is elég alacsony szokott lenni, a pulzusom meg magas, ami miatt 10 mg-os Beta-blokkolot kaptam. Nagyon meg vagyok ijedve, hogy valami komoly neurológiai betegségem lehet, jó lenne, ha tudnátok segíteni, hogy mi jöhet még szóba:/

21/N



2019. ápr. 2. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Magne b 6-ot próbáld még :) Ne ijedj meg nekem is volt ilyen vizsgaidőszakban :)
2019. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm a tippet, veszek is gyorsan!:) remélem a vizsgaidőszak és a demók merítettek ki engem is és csak ennyiről van szó
2019. ápr. 2. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
persze! NE IDEGESKEDJ :) NYUGIKA ÉS LAZASÁG :)
2019. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk most ahogy nézem, amit eddig szedtem B vitamin keveréket, abban is van B6, ugyanugy mint a Magne B6ban, de hátha a magnézium része hiányzik
2019. ápr. 2. 17:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a vérvételem alapján a magnéziumszintem is rendben van:/
2019. ápr. 2. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Fokozott görcskészség esetleg.

Mikor szoktak a görcsök előjönni? Vizsga? Reggel?

Mitől szoktak előjönni? Stressz? Fáradtság? Női bajok idején?

2019. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom semmihez sem kötni, sima hétköznapokon jön elő, a mindennapi tevékenységem alatt, úgy is, ha semmi stressz nem ér éppen. Elég sokat szoktam ülni, mert sokat kell tanulnom, általában olyankor rosszabb
2019. máj. 2. 20:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen intenzitású a remegés? Szinte "dobálod" magad, mintha epilepsziás rohamod lenne (van tudatvesztés nélküli epilepszia is), vagy "csak" egy picit?


Ahogy írtad, nem igazán ismered a kiváltó okát, ezesetben szerintem az időjárással függ(het) össze. Javaslom, figyeld meg magad egy pár hétre, írd le/jegyezd meg mikor jön elő, próbáld megtalálni azt a foglalkozást/kiváltó okot, amitől gyakrabban/intenzívebben jön a remegés. Úgy az orvos is többet tud mondani, ha súlyosbodik a helyzet és orvoshoz fordulsz.


Javaslatom az lenne, hogy amíg úgy ítéled meg, hogy nem súlyos a helyzet, nem veszélyeztet téged a remegés és nem romlik az egészséged, addig próbálj gyógyszermentes maradni. Sokszor az orvosok is csak tippelnek, na meg idejük/motivációjuk sincs pontos diagnózist felállítani (legalábbis az állami szférában).

2019. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!