Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak elmeleti sikon. A nemi...

Csak elmeleti sikon. A nemi betegsegek kialakulasanak megis mekkora az eselye? Hosszu, de erdemes elolvasni.

Figyelt kérdés

Es legyszi az olyan valaszoktol h jaj mindent el lehet kapni, meg h eleg hozza 1 ember is, hanyagoljatok. Nem megnyugtatasra van szuksegem, ugyanis tenyleg csak elmeleti sikon megy az egesz, erdekelne.


Tehat, adott pl egy viszonylag kisvaros, meg mondjuk ez a 16-22 eves korosztaly. Azert eleve pl egy HIV-et nem lehet elkapni akarkitol, onmagaban az sem mindig Elegendo ha az illeto pl sosem vedekezik. Na most, egy kisvarosban, kis létszámmal azert nyilvan ritkabban fordul elo a hiv, mint egy nala sokkal nepesebb varosban, eleve orszagszinten nem erint ez minden 5.embert, nem mondhato gyakorinak, persze sajnos egyre növekszik a betegek szama. No meg ez a korosztaly. Ertem en h mai fiatalok meg stb, de azert 16-20 éves lanyok, fiuk gondolom nem leptek szexuális kapcsolatba egy csomo emberrel akik raadadul hordozok lehetnek, vagy nem vedekeztek sose... Meg ertem en h eleg akár 1 fertozott emberrel is a szex, ha nem vedekeznek, de attol mert valaki gumi nelkul szexel, még nem feltetlenul fog masokat megfertozni, ergo szex gumi nelkul nem egyenlo a hiv fertozottseggel. Tegyuk fel, h valaki aki fiu, szexelt 7 lannyal osszesen, minddel gumi nelkul, es mondjuk ez a 7 lany 7 ev alatt csuszott be, a fent emlitett korosztalybol, kisvaroson belul. Mennyi az eselye a fertozottsegre, ha mondjuk az utolso lany ota eltelt 3 ev es semmilyen tunetet nem eszlelt magan?


Szerintem eleg meredek. Lenne, ha ezeket osszevetve kiderulne h megfertozodott.


A masik kerdes ami erdekelne, h gondoljunk bele, en tenyleg ismerek szemelx szerint olyan fiut, amilyet fentebb leirtam, ezen lanyok nagyresze egyejszakas volt. Nos, en lany vagyok de elkepzelni sem tudom, h egy vadidegen fiut hogy engedhet magaba barki is ovszer nelkul?!?! Es mindegyik egytol egyik belement abba h gumi nelkul csinaljak.. Nem tartanak eppen az ilyen betegsegektol?? Gondolom nem, ennyire felelotlenek, vagy még soha eletukben nem volt rossz tapasztalatuk abbol kifolyólag h felelotlenek voltak, gondolok itt arra h nem lettek tuneteik amik hivre v barmilyen nemi bajra utalna.Velemenyem szerint ha lett volna barmi bajuk amirol ok tudnak, akkor nem hagyjak soha senkinek h megint lefertozze ot. Ez is csak azt tamasztja ala, h az adott fiu (akirol fentebb irtam peldanak) csekely eselyekkel kaphatta el a vírust. Na meg gondolom azert ha a csajok kozul barkinek kijott volna valami ronda tunet akkor mondjuk ir a palinak es jol lehordja meg kikerdezi. De szamomra elegge abszurd h a 7 csaj plusz a pasi kozul ennyi even belul ne jott volna ki barmilyen tunet, akkoris ha alattomos betegseg es evekig tunetmentes. Szerintem 8bol 8 embernek akkorsem lehet tunetmentes az allapota evekig!!


Ti mit gondoltok? Lehet csak engem erdekel ennyire a tema, de halas lenmek a hasznos valaszokert!!



2019. ápr. 3. 10:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, nem érte meg végigolvasni.
2019. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!