Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A benőtt köröm műtét fájdalmas...

IldyAngel000 kérdése:

A benőtt köröm műtét fájdalmas? És meddig tart a fájdalom műtét után.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Érzéstelenítik így nem fáj. Utána este a falat kapartam meg mikor kötözédre tisztításra kellett menni az is fájt nagyon. De még gyerek voltam. Felnőttként az embert többet bír
2019. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem hála az égnek nem volt olyan, hogy sebészetre kelljen menni vele, de azért előfordult jó párszor, hogy benőtt a lábamon.


Nekem az volt a trükköm, hogy fertőtlenített körömvágó olló végével mindig kicsit benyúltam oda, "kiemelgettem", fertőtlenítettem a területet. Aztán ha vágható volt, akkor a köröm sarkából levágtam kicsit, na az sokat segített, onnantól fogva gyógyult magától.


Amúgy elkerülhető a jelenség, ha az érintett ujjon a köröm sarkán hagysz egy kicsit, és nem fog benőni.


Jobbulást!

2019. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lekri ***** válasza:
43%
Műtét előtt próbáld ki a gyógypedikűrt. Talán nem is lesz szükség sebészre.
2019. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos korrekt módon megvárja, hogy hasson az érzéstelenítő akkor nem fáj.

Nekem volt ilyen is, meg olyan is, hogy a hentes (orvosnak nem nagyon nevezném) miután egyben és gyorsan benyomta az injekciót rögtön feltolta az ollót a köröm alatt tövig.

Utána majdnem besza-behu és még le is cseszett, hogy mit ugrálok, hiszen nem is érzek semmit. Ez esetben utólag is fájt beavatkozás helye, míg normál esetben - amikor a dokinő az érzéstelenítő után, még ellátott két másik pácienst- utólag sem fájt, amikor kiment az érzéstelenítő hatása.


Aki írta, hogy nem szabad nagyon levágni a köröm sarkát, az nagyon jól mondta! Erre figyelj és nem lesz baj a későbbiekben.

2019. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Sainos nagyon fàj, utàna, ahogy elmúlik az érzéstelenítő hatàsa. Lehetséges, hogy ha nem nagy a benövés, a gyulladàs, akkor kevésbé. Nekem mindig nagyon fàjt, felnőttként is. (Ezt persze aki nem próbàlta, nem hiszi.)
2019. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Màsodik nap màr kevésbé fàj, de még napokig fel kell polcolni.
2019. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sikerült magán klinikán megoldani. Ige drága dolog, de örök garanciát vállalnak. Tehát, ha benől újra akkor ingyen csinálják. Miután az érzéstelenítő hatása elmúlt nagyon fájt. Másnap sokkal jobb volt harmadik nap már semmi fájdalom. Igaz komolyan bevágják nem úgy, mint a sebészeten és nekem fél évbe tellet mire a seb teljesen elmúlt.
2020. febr. 8. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Lézeres műtétem volt most, épphogy kiment az érzéstelenítő és eléggé fáj a műtét helye, pihentetem, felpolcolva. Azt mondták 2 napig feküdjek ha megtehetem, ne lógjon a lábam. Bottal kozlekedem a lakásban de csak enni és wcre kelek fel, enni is úgy, hogy felrakom a lábam egy székre. Nem igaz, hogy nem fáj a műtét után, dehogynem, csak a cél érdekében ki kell bírni.

Egyébként nem ajánlott 1 hétig ráállni, járni rajta, pihentetni kell. Remélem jól fog sikerülni, gondoltam leírom hátha valaki ugyanúgy információk után kutat.

2023. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, amúgy a lézeres koromagy plasztika előtt tavaly volt egy sztk kimetszes na az ugyanúgy visszanőtt a húsba, szóval nekem a sima SZTK nem oldotta meg a problémát. Ja és egyébként egy pedikűrös tette tönkre az amúgy teljesen ép lábam, valamit megsértett a köröm alatt és azóta nyűglődöm a benőtt körömmel.
2023. aug. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
De érdekes! Nekem pont az sztk sebész metszette ki gyönyörűen és a lézeres magán után meg nagyon furán nőtt vissza a köröm (és az gyulladásra hajlamos is).
nov. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!