Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szájpadhasadékkal születtem,...

Szájpadhasadékkal születtem, viszont szeretnék értelmesen beszélni, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves vagyok, szájpadhasadékkal születtem szeretnék értelmesen megtanulni beszélni, hogy szavakban is kitudjam magamat fejezni, hetek óta lelkiismeretesen felolvasok, gyakorlok, artikulálok. Családom, párom szerint teljesen normális a hangom (félek, hogy csak azért mondják nehogy megbántsanak, mert mikor felvételekről meghallgatom magam abszolút nem nyer igazolást az állításuk, illetve sokszor vissza kérdeznek pl a munkahelyen hogy mint mondtam)


Közrejátszat ebben a problémámban az hogy el van dugulva egyfolytában az orrom (illatokat, szagokat se érzek, mintha folyton náthás lennék)


Orvosi papíromon ez áll: Duzzadt alsó orrkagyló, enyhén vérbő orrnyálkahártya


Félek megszólalni, mert rástresszelek, hogy úgy is rosszul mondom, nem fogom tudni kimondani, jár valaki hasonló cipőben, mi vált be nektek?



2019. ápr. 5. 02:56
 1/4 anonim ***** válasza:
19 évesen elkezdtél lelkiismeretesen gyakorolni? Ekkora kamu kérdést...
2019. ápr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
apád kukija. :D Mi bajod van egész konkrétan?
2019. ápr. 5. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

#1: Bizonyára vitték gyermekkorában logopédiára, és sokat járt is, gyakorolt is, aztán abbahagyták. Lehet, hogy úgy döntött, hogy neki újra kell a logopédia, mivel szeretne szebben, jobban beszélni.

Kedves kérdező, csak egy orvos vagy egy logopédus tudná megmondani, hogy mennyi javulás várható a beszédedben. Esetleg egy fül-orr-gégész még azt is megmondhatja, hogy lehet-e orvosilag segíteni a beszédeden és a szaglásodon.

2019. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagi helyzetünk miatt, egyéb problémák miatt egyáltalán nem volt semmilyen pszichológia, logopédiai szolgáltatásban részem. De mindenféleképpen fel keresek egyet. Köszönöm szépen a korrekt válaszodat.
2019. ápr. 6. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!