Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leírnátok szavakkal az Extrasz...

Leírnátok szavakkal az Extraszisztolé érzést? Ezt érezhetem én is?

Figyelt kérdés

Az orvosok szerint Extraszisztolé-t érzek.

Leírnátok nekem, hogy ti mit éreztek olyankor, amikor ez van?


Én nagyjából olyasmit érzek, mintha a szívem egy vízzel feltöltött gumikesztyű lenne, és valaki rámarkolna az alsó pontjára, emiatt a torkom felé eső felső részének a térfogata hirtelen megnőne, ami miatt megnyomná a torkomat. Közben fájdalmat nem érzek.


Amikor ilyen érzésem van, olyan lassú a szívem, hogy szinte érzem, hogy elernyedt állapotból átdobbanna megtelt állapotba. Szinte mintha libikókázna.


Ma délután lépcsőzés után volt kb. 1 perces időtartam, amíg tényleg minden szívdobbanásom ilyen félreütés, lassan átbillenés érzéssel járt. Nagyon kellemetlen volt, de rosszul nem voltam, viszont kétségeim vannak abban, hogy tényleg extrát érzek.


Több éve van ilyenem, de még soha nem volt olyan, hogy 10 másodpercnél tovább tartott volna. Most nagyon megijedtem. :(


2019. ápr. 6. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan, mintha megállna egy pillanatra, aztán dobban egy nagyot, aztán egyre kisebbeket. Pár másodperc után elmúlik. Naponta többször is lehet, de van, hogy napokig nem jelentkezik.
2019. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem is hasonló, annyi különbséggel, hogy van ez a torokba felnyomódó lufi érzés.


Köszi!

2019. ápr. 7. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Az extrasystole +1 vagy -1 dobbanást jelent.
2020. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van az a lufi érzés. De ha fekszem akkor érzem ahogy félreüt. Ha naoközben van akkor csak a lufit.
2020. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a torkomban érzem
2021. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!