Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Közvetlen evés után kb 15...

Metaljohsy kérdése:

Közvetlen evés után kb 15 perccel, meddig mehet fel a vércukorszint? Meddig normális? Evés után 60-90 perccel, tudom, hogy 7 alatt kell lennie.

Figyelt kérdés

Ma a férjem szülinapját ünnepeltük és átjöttek apósomék is. Az ebéd végén a cukros anyukám révén szóba került, hogy apósom milyen régen mért cukrot, így megmértük neki, aminek az értéke 21.6 lett. Még egyszer megmértem neki, de az is ugyan annyi lett.

Ivott egy sört is, evett pörköltet s pár falat tortát is...de szerintem akkor sem normális, hogy ennyire felment neki. Aggódom érte nagyon. Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. ápr. 6. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
11 felett soha nem normális. Ha 21 volt, akkor biztosan cukorbeteg.
2019. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közvetlen éves után normális! Nem véletlen a 60, 120 illetve 180 perccel későbbi vérlevétel pl terheléses vércukornál, mert csak akkor jelenthető ki hogy baj van a cukor bontással, ha 1, 2 illetve másfél órával később is magas a cukorszint! Közvetlen éves után normális, mert kis idő kell hogy elkezdődjön a cukor bontása a vérben.
2019. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a 22 soha nem normnális. Itt egy link: [link]

azt a részt kell nézni, hogy random vércukor, ez azt jeleni, hogy mindentől függetlenül bármikor mérve. Azt írja, hogy max 11 lehet. Tehát evés után 15 perccel a 22 az sok.

2019. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!