Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helicobactert diagnosztizaltak...

Helicobactert diagnosztizaltak a doki felirt 2hetes antibiotikumos kurat. Hig a szekletem 2eve ennyi a tunetem. Mashol nem is lattam ezt a tunetek kozt. Lehet ez is egy tunet?

Figyelt kérdés
Illetve azt szeretnem meg megkerdezni,hogy mit egyek es mit ne? Mindenhol mast irnak kb...Es a kura alatt mit fogyasszak? Azt tudom,hogy a fozelekek jok. Koszi elore is!!!

2019. ápr. 8. 15:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve,ha meggyogyultam belole barmikor visszaterhet? Tehat utana is nagyon figyelnem kell mit eszek,iszok? :/
2019. ápr. 8. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Végig kell szedni, nem a panasz, hanem a pozitív teszt miatt. Bármit lehet enni. Igen, visszajöhet bármikor.
2019. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ertem. Es a hig szeklet lehet tunet? Es annak erdekeben,hogy ne terjen vissza mit lehet tenni? Miben kell valtoztatni az etkezesben?
2019. ápr. 9. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindent elolvastam, ami csak fellelhető a helicobacterről.

De híg széklet, mint tünet, nekem egyáltalán nem rémlik.

Ez nem fájdalmas, nem problémás, önmagában szerintem nem indokolt, hogy kezelni kelljen.

A híg széklet nem betegség.

Ezzel mentél ez orvoshoz, hogy zavar?

Valamiből ki kellett derülnie, hogy van helicobactered, tehát volt valami eredeti probléma, amire elvégeztek egy vizsgálatot, pl a légzéstesztet.

Az előzményeket írd le, mert a széklet már csak egy eredmény.

Én csak 1 hetes kúrát csináltam, ill. a protonpumpa-gátló valóban 28 szemes, az 2 hét, de az antibiotikum nem tartott ennyi ideig.

3 orvosnál jártam, egy pulmonológus, egy gasztroenterológus, és egy bőrgyógyász, az utóbbi 2 szerint túl van misztifikálva ez a baktérium, mindenkiben jelen van, nem kell neki olyan nagy jelentőséget tulajdonítani, mint ahogy a neten le van írva.

Egyedül a pulmonológus állt ki a mellett, hogy ki kell irtani.

A gasztroenterológus részletesen elmondta, hogy mikor kell ténylegesen irtani:

- ha az illető rákos

- ha gyomorfekélye van

- vagy ha a beteg maga kéri

Tehát az összes többi esetben nem kötelező nekik, egyik orvos véresen komolyan veszi, a másik meg egyáltalán nem is foglalkozik vele.

2019. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Enni ugyanúgy ehetsz, mint eddig.

A főzelékeket talán a probiotikus hatás miatt hallhattad, de önmagában ez semmi. Probiotikumot kellene venni patikában, hogy ellensúlyozza az antibiotikum hatását.

Nem vészes, ha nem a legdrágább Normaflore-t veszed, akkor nem hagysz ott több ezret, csak nem szeretik mondani, hogy van olcsóbb is.

De 800 Ft körül már van.


Még arra figyelj, hogy az antibiotikum fényérzékennyé teszi a bőrt, tehát ne tartózkodj napon, vagy használj fényvédőt, főleg ha érzékeny/problémás a bőröd.


Ja, és fém-tartalmú étrend-kiegészítőkkel nem szabad együtt szedni az antibiotikumot, mert gátolják egymás felszívódását. Pl. vas-, magnézium-, stb. tabletták, Béres-csepp.

2019. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hu. Hat koszonom szepe. Hat de nagyon hig mondhatnank hasmenesnek is de egy nap altalaban csak egyszer van. 2eve volt virusos belfertozesem azota van. Es igen ezzel mentem el dokihoz. De ha nem ettol a betegsegtol van akkor mitol?
2019. ápr. 13. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet pl bélgyulladás, de igazán nem értek hozzá.

Meg lehet próbálni eradikálni a helicobactert, és utána kiderül, hogy marad-e ez az állapot, vagy elmúlik.

2019. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!