Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Mi történik akkor, ha valaki elkapja a szifiliszt, mert megcsalták, de néhány hónapon belül véradás miatt kiderül és kezelik. Teljesen meggyógyul vagy marad valami?

Oké,lehet szakítani,de ha még egyszer így jár akkor is teljesen meggyógyulhat vagy károsodhat az agy?Azt olvastam azt támadja.Örülnék ha lenne itt aki tanulta ezt.Az orvosok nem igazán közlékenyek.

ápr. 10. 21:47  Privát üzenet  

A válaszok
Az a szifilisz stádiumától függ. Ha csak pér hónap telik el, akkor az egy korai szifilisz, megfelelő kezeléssel teljesen elmúlik. Ha évek óta kezeletlen, és késői stádium van, akkor más nem ilyen rózsás a helyzet.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 10. 22:29 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Igen, de már azért ezt tudják kezelni. A másik meg az, hogy a partnert is szűrniük kell ilyen esetben.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 11. 16:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Természetesen kezelik,mert ha nem az büntetendő cselekmény.Amikor kiderült a probléma 4 évvel azelőttről papír van róla,hogy mindkét fél egészséges.Tehát nem tudni mikor keletkezett a betegség (megcsalás), a vérvétel után közel 2 hónap múlva ment a levél,hogy baj van.

# 3/5Időpont ápr. 12. 15:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szóval mi van akkor,ha valaki újra elkapja valakitől?

# 4/5Időpont ápr. 15. 22:30 Privát üzenet
Akkor újra kezelni kell.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 15. 22:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Néha mindkét kezemen bizseregnek az ujjaim végéi. Néhány másodpercig tart, utána elmúlik. Mi okozhatja ezt?
Miért jó néhány szülőnek betegen is bezavarni a gyereket, mondván "nem akar iskolába menni"?
Barátnőm (50+), ha néhány óra kihagyás után édességet fogyaszt, furcsa (inkább kellemetlen) bizsergést érez a "koponyája és az agya között". Okkal gyanakodhat kezdődő cukorbetegségre?
Szívritmuszavarral lehet vért adni?
Egy genetikában jártas embertől válaszolna néhány kérdésemre? Bővebben lent
Akut hallásvesztésem volt bő egy évvel ezelőtt,4-5 napig feküdtem a kórházban, infúzót kaptam (nootropil, szteroid, meg még nem tudom mit). A hallásom visszatért, rendben van. De...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!