Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan személy, aki...

Van itt olyan személy, aki veleszületett szívbetegséggel él?

Figyelt kérdés

Költői kérdés. Persze, hogy van. Előfordul enyhébb esetekben, hogy csak időskorban diagnosztizálják egy rutin vizsgálat során...

Igazából azért tettem fel a kérdést, mert régóta szeretnék megismerni, beszélgetni, tapasztalatot cserélni olyan emberekkel, akik tudják milyen érzés, hogy a szívműtét elkerülhetetlenül része az életüknek az összes lehetséges komplikációval, szövődménnyel. Úgy gondolom nem kis bátorság kell ahhoz, hogy ezt valaki csak úgy elfogadja és beletörődjön. Én 22 éves vagyok és már sokszor panaszkodtam, hogy az élet nem fair, miért pont velem történik mindez stb stb. Facebookon számos amerikai csoport van egymás támogatására, magyar csoportot nem igazán találtam még eddig. Valaki ismer ilyet? Ha nincs, akár szívesen létrehoznék egyet én, ha van igény rá.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#szívműtét #műbillentyű #congenital heart disease #veleszületett szívbetegség #billentyűbetegség
2019. ápr. 11. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden 3. embernek van szívrendellenessége ami nem minősül betegségnek. Nekem is van. Felnőtt koromban derült ki. Annyi tünetem van, hogy nem tudok futni. A busz után még igen, de a 600 meter a suliban sosem jött össze. Nem lesz szívműtetem és teljes életet élhetek. Az életem sem rövidíti meg. Ma már sok szívműtétet éren keresztül végeznek. Fejlődik az orvostudomány. Ha nem muszáj nem kaszabolják szét az embert. Azután meg 2 héttel már kapálhatsz is. Biztos, hogy ebbe bele kell élned magad? Inkább elterelni kéne a gondolataid nem ezzel foglalkozni naphosszat. Nekem is volt majdnem ekkora műtetem más szervet érintő. Ha folyton ezzel foglalkoznék meg csoportba járnék csak rosszabb lenne minden. Nekem az segítség ha egészségesek között vagyok és annak érezjetem magam és nem kell róla többet beszélni. Élem az életem.....aminek meg kell történneie az majd megtörténik vagy nem. De azon a hídon majd akkor kell átmenni.
2019. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy válaszoltál és megosztottad a nézetedet a témával kapcsoltban. Kérlek engedd meg, hogy néhány megjegyzésedre reflektáljak.

A szívrendellenességek valóban gyakoriak, de nem annyira mint azt írtad, inkább 1 a 100 élve született gyerek közül rendelkezik valamilyen hibával. Az hogy nem minősül betegségnek közvetlenül, az igaz, de nem is egészséges, nagyon sok cardialis szövődményre predisponál(hat) a rendellenesség súlyosságától függően. Az élethosszt közvetlenül nem feltétlenül rövidíti meg, csak az imént említett szövődményeken keresztül. Ezt a cikket például nemrég közölték:


[link]


Most nem információt szeretnék terjeszteni; lényeg a lényeg, hogy örülök, hogy ez téged nem jelentősen érint, és "teljes" életet tudsz élni vele. Én is szeretném úgy felfogni, mint te, de nem tudom egészségesnek érezni magamat, mert pl. nem sportolhatok (kivétel biliárd, golf és társai...). Csoport alatt nem valami terápiás csoportot értettem, ahol hetente összegyűlnek az emberek. Csak néha-néha jó érzés olyan emberrel beszélni, aki átérzi ezt az egészet. De OK, ha neked személy szerint nincs erre szükséged.

2019. ápr. 13. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem én találtam ki, hogy minden 3.embernek van a háiziorvosom és a kardiológus is ezt mondta. Nekem mintrális billentyű prolapsusa van. Neked nem tudom mi. Nyilván olvasgathatnék róla napi szinten és érezhetném magam betegnek.Engem az érdekelt mit tehetek magamért, a szívem egészségéért. Azt megteszem.....mást úgysem tehetek, majd a sors eldönti mi lesz. 2 évente kell kontrollra mennem. Ennyi.....nem érdekel. Nem gyártok feleslegesen problémákat magamnak. Majd ha lesz valami gond akkor foglalkozom vele. Szerintem neked is ezt kéne tenned. Mert ha napi szinten a betegségeddel vagy elfoglalva akkor előbb utóbb mentalisan is beteg leszel és ez fogja az egész életed meghatározni. Ha korlátozva élsz akkor ketesd a boldogságot és lehetősegeket a kotlátaid között. Nekem ez a tanacsom. Aztán vagy megfogadod vagy nem. Annak nem tudom mi értelme, hogy egy szívműtéttől rettegj ami lehet be sem következik vagy évtizedek múlva vagy éren keresztül ami tényleg nem olyan vészes.
2019. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!