Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak hasmenés ellen?

Mit csináljak hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

Már az 5. nwpja, hogy hasmenésem van. Hasfájással együtt járó vírust kaptam el, hasfájásom már elmúlt, de akármit eszek/iszok az egyből kijön belőlem. És a székletem is ilyen zöldes, szürkés színű.

Mostmár nagyon zavar.


2019. ápr. 13. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Doki? Pár napos hasmenést lehet otthon kezelni, de ilyen szinten, már komoly kiszáradási veszély van.
2019. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is most estem át ezen. Nem túl sok jótanácsot tudok mondani, de:

- próbálkozz széntablettával, némi alkohol elfogyasztásával (fertőtlenít)

- igyál paradicsomlevet, attól megkeményedik a széklet

- egyél banánt

Tudom, milyen szörnyű, amikor minden kijön belőled, de igyál, amennyit tudsz, ha egyszerre csak 1-2 kortyot, akkor annyit, de vigyázni kell, hogy ki ne száradj.

Ha hánynod nem kell, már mázlista vagy hozzám képest...én 4 napig fostam-hánytam.

Mosakodj rendszeresen, moss kezet alaposan, ha meggyógyultál, a ruháid, ágynemű, pizsama, stb. mosd ki, a WC-t fertőtlenítsd, nehogy visszafertőzzön.

2019. ápr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor mamám beteg volt, és mindig ment a hasa, a doki azt mondta, hogy sok zacskós levest etessünk vele. Némi tápanyag plusz sok folyadék visszapótolható.
2019. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyiban örülök, hogy már legalább a hasam nem fáj, remélem holnapra teljesen elmúlik, mert nem szoktam beteg lenni és ez borzalmas.
2019. ápr. 13. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gyanú van arra, hogy a bél nyálkahártya is pusztul, akkor első nap 1 szem Bolus adstringens tabletta és 5-6 széntabletta. Széntablettából még pár óra elteltével be lehet venni 3-4 szemet, ha szükséges. Amennyiben a tünetek enyhültek, a gyógyszer szedést arányosan lehet csökkenteni, Bolus adstringens nagyobb adagja szorulást okozhat. Emellett a csersavat tartalmazó diólevél tea ill. fekete csersavas tea (cukor nékül) is segít. Eközben alapos diétát kell tartani cukor, fehérje és zsír mellőzésével, azaz száraz háztartási keksz, héjában főtt krumpli sózva, kétszersült, kevés reszelt alma, reszelt sárgarépa. A diéta 3. napja után óvatosan lehet áttérni a csökkentett mennyiségű normál, de lehetőleg zsír- és fehérje szegény étrendre.
2019. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Zacskós levestól mindig ment a hasam....hetente kisérleteztem vele, az a sok ,,vacak,, ami benne van....jó tanácsot adott az a valaki. :-(
2019. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!