Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lógó anyajegy megnagyobbodása?...

Lógó anyajegy megnagyobbodása? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

A hátamon van, már kezd zavarni amikor hanyatt fekszem, vagy amikor ruha dörzsöli. Rokonaim javaslatára elkezdtem most cérnával szorosan körbetekerni, amitől pár nap alatt elvileg le kéne fonnyadnia, de most kicsit megijedtem, hogy esetleg valamilyen rosszindulatú elváltozással próbálok "kötekedni". Igen, tudom, bőrgyógyász, de egy pár napig vagy hétig biztos nem tudnám most sajnos megnézetni, esetleg valakinek van megosztható taasztalata, hogy ne aggódjak?

Itt van róla egy kép:

[link]


Előre is köszi a válaszokat! :)



#anyajegy #anyajegy lefonnyasztás
2019. ápr. 18. 20:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
A kép nem jön be. Nekem is volt fiatal koromban egy nagy lógó barna anyajegy a hátamon. Nagyon zavart, csak műtéttel lehetett kivágni. Én anyajegyet alapból nem is piszkálnék házilag, mert kitudja mi lesz később. Mindenképp menj el inkább bőrgyógyászhoz.
2019. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, linkelek képet még egyszer, hátha most nagyobb sikerrel:


[link]


Ez a vizeletes érdekesen hangzik, bár nem ígérem, hogy kipróbálom. :D én citromléről meg szódabikarbónáról hallottam hasonlókat, bár nem vagyok biztos benne, hogy ekkora kiálló anyajegyen is hatásosak lennének...

2019. ápr. 18. 21:40
 3/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy normális, ha az anyajegyeidet bolygatod! Majd ha annyit veszel észre, hogy rosszindulatú lett és áttétet adott akkor ne csodálkozz majd.
2019. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

#4: Valakinek orvos fonnyasztja le ugyanilyen elkötéses módszerrel műtét helyett, ha már így nekem esel.

Azért köszi a te válaszod is...

2019. ápr. 18. 22:32
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Anyajegyet 100000%, hogy nem, maximum szemölcsöt. Jobb lenne ha utánajárnál a dolgoknak...
2019. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
És ez nem neked esés, hanem figyelmezetés. SEMMILYEN házi módszerrel nem piszkálunk anyajegyet, mert könnyen elrákosodhat!
2019. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Dehogy szemölcsöt, hogy jön ide a szemölcs? Tudod, hogy mi az? Édes istenem...

Szívem, én nem lennék annyira biztos abban, hogy kettőnk közül nekem kellene utánajárnom a témának, ennek ellenére nem fogok leállni vitatkozni, nem sok értelmét látom.

Még ha a jó(?) szándék is vezérelt, akkor is lehetne szebb modorban írni "a nem vagy normális"-nál, illetve megfelelő háttértudással osztani tanácsot, szvsz.

És nyugi, életben fogok maradni. Minden jót.

2019. ápr. 18. 23:45
 8/30 anonim ***** válasza:
Ez nem néz ki jól. Nem szabad elkötni. Látszik, hogy egyenetlen is a felülete, és nem bőrszínű, valamint elég nagy méretű. Ennek az eltávolítása csak orvos által javasolt.
2019. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
63%
Szívem, mutass már egy szakmai oldalt ahol anyajegyet "lefonnyasztanak". Kár, hogy nem fogsz találni, ugyanis csak a sebész általi babérlevél alakú kimetszés, vagy a lézeres eltávolítás a helyes SZÖVETTANNAL, de semmi probléma. Ha ilyen okosak a rokonaid, tőlem aztán kenhetsz rá gépzsírt is. Nyugi, megvan a megfelelő háttértudásom. De aztán ne gyere majd gyakorira sírni ha bajod lesz.
2019. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Eltávolítása


Téves nézet, hogy nem szabad eltávolítani, megbolygatni. Amennyiben szükséges igenis el kell és el lehet távolítani. Megfelelő szakember kezében az eltávolítás nem jelenti a megbolygatást. Semmilyen káros következménye nincs a békés anyajegy szakszerű eltávolításának, ha csak azt a pici heget nem tekintjük annak, ami az anyajegy után marad.


Megfelelő ép szegéllyel kell eltávolítani, tehát a metszés a legtöbb esetben pár mm-el az anyajegy mellett halad az ép bőrben. Természetesen a gyanús, "megindult", már bőrgyógyász szakorvos által rosszindulatúnak diagnosztizált elváltozást a lehetőségekhez mérten több cm-es ép szegéllyel kell eltávolítani.


Anyajegyet tilos égetni, kapargatni, lézerrel "elsatírozni", mintát venni belőle, elkötni.


Az anyajegyek eltávolítása járóbeteg ellátás keretében, helyi érzéstelenítés mellett történik.


A kivett anyajegy szövettani vizsgálatra kerül. Minden esetben kötelező a szövettani vizsgálat akár állami, akár magánrendelőben végzik a műtétet! Csak ott engedje levétetni anyajegyeit, ahol ezt biztosítják.


Jó szórakozást:

[link]

2019. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!