Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív/keringés probléma?...

Szív/keringés probléma? Illetve az értágítók/vérnyomáscsökkentők csak az artériákra hatnak, vagy a vénák falára is?

Figyelt kérdés

Hallottam már a Venodilatator kifejezést is.

Ezért is következtettem erre.


Illetve ha így van, akkor ha valakinek baloldali billentyű elégtelensége van, azt akkor nem ugyanúgy kell kezelni, mint ha a tricuspidallal lenne a baj?

Bal oldalira ACE gátlót adnak, jobb oldalira mit szokás?


Pl:

Az illető mitralis endokardiozissal lett diagnosztizálva (UH, EKG). Ace gátlót kapott. De nem javult, csak rosszabbodott rohamosan az állapota. Ascitese lett. Furosemidet kapott, de ALIG segített csak, ezert leszívták a hasüregi transsudat folyadékot.. Azóta is Furosemidet kap, az ace gátló mellé.

Nem segít. Jobb oldali szív tünetei vannak.

Akkor más gyógyszerek kellenek neki?

Vagyis nyilván az a probléma, hogy a jobb kamrában feltorlodik a vér, és ezáltal a venakban is nő a nyomás. Akkor ezen a vénák tagitasa segítene.

Vagy Az ACE gátló ezekre is hat? Miért van akkor külön Venodilatator is?

A jobb szívfél problémát onnan gondolom, hogy a tüdő tiszta, viszont hasvízkór van és majdnem a teljes jobb testfél ödémás (mellkas, has, jobb kar)

Ha többet mozogna, az segítené a vérkeringést? Most fekvőbeteg sajnos. Mióta nem mozog, azóta jelentek meg az ödémák.

Általában a bal oldalán fekszik, talán ez magyarázza a jobb oldali ödémát? A bőr is vörös ezeken a helyeken.


Köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 20. 02:15
 1/2 A kérdező kommentje:

*a jobb testfél ödémáit úgy értettem, hogy a felszínen vannak. Tehát nem tüdőben, vagy ilyesmi.

Hanem lóg a bőre nagyon, és abban van az ödéma.

2019. ápr. 20. 02:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Kardiológus tudna a kérdéseidre válaszolni. Én csak annyit tudok, hogy amikor rossz a keringés, víz marad vissza a szövetekben.
2019. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!