Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez limfóma lehet?

Ez limfóma lehet?

Figyelt kérdés
21/F vagyok. Pár napja ébredés után vettem észre, hogy az éjszaka folyamán megnagyobbodott a nyakamon néhány nyirokcsomó. A bal oldalon kb. három, a másikon egy-két darab. A bal oldaliak közül az egyik olyan 1-1.5 centi lehet, a többi mind kisebb. Nem fájnak, de nem is mozgathatóak, keménynek mondanám őket. (Ez a hármas aggaszt a legjobban) Tegnap fogyasztottam egy kis alkoholt, nem észleltem tőle fájdalmat/akármit, olvastam, hogy olykor az is jele lehet. Jövő héten mindenképpen meglátogatom vele a háziorvost, de eléggé hipochonder vagyok, és már darabokban vagyok miatta, mert képekre rákeresve, meg más emberek sztorijait olvasgatva is elég kétségbeejtőek a hasonlóságok. Tudom, hogy "felesleges addig idegeskedni, míg az orvosok nem mondanak valamit", meg "ezer más oka is lehet", de képtelen vagyok elvonatkoztatni tőle.

2019. ápr. 20. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó megnaggyobodás. Bármilyen fertőzésnél előfordulhat, így védekezik a szervezeted a kórokozók ellen. Ha nincs más tüneted, akkor nem kell aggódni. Ha nem múlik el, akkor menj csak orvoshoz.
2019. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de az aggaszt, hogy különösebben semmi bajom nincsen, ami okot adott volna nekik erre, legutóbb kicsivel több, mint 1 hónapja volt mandulagyulladásom, meg az egyik szememen árpa, de kétlem, hogy ezek miatt csak ennyi idő után nagyobbodtak volna meg. Meg eleve fájnának elméletileg, ha gyulladás miatt lennének.
2019. ápr. 20. 16:47
 3/8 anonim ***** válasza:

En tavaly 2 honapig jartam hematologiara nyirokcsomok miatt.

Ultrahang, rontgen, verkepek, vizsgalat majd passzoltak :D


Elvileg valami virusfertozes lehetett.

Azota elmult.

No para.

Mutasd meg egy dokinak az megnyugtat es orulsz mint hal a vizben vagy valami iesmi ;)

2019. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akár egy fogról is lehet, pl hiába nem fáj! De millió dologról! Nekem kb. 20éve van a nyakamban 3db! Illetve a fülem hàtànàl! Ha picit megfázok vagy a fogam vacakol, illetve bármi más problémàm van, azonnal jobban megduzzad!

Szóval ne gondolj a legrosszabbra!!! Ne vonzd be!!! A rosszat nagyon könnyű...

Nekem volt a családban limfómás és meggyógyult! Èjszakai izzadásod van?? Ne olyanra gondolj, hogy kicsit megizzadsz... Hanem annyira, hogy át kell öltözni.

Menj el dokihoz, írjon ki egy vérképet! Iletve ultrahangot! De nem lesz semmi gond! Egy megfázás vagy árpa miatt a gyulladás, eltarthat hetekig is.

2019. ápr. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincsen se éjszakai izzadásom, se semmilyen más tünetem. Bár az idegeskedés miatt már kb. mindent annak tudok be, de igazából ha el van terelve a figyelmem, akkor abszolút semmi bajom.

Leginkább a nyakam oldalán lévő legnagyobb aggaszt a legjobban, az a ~1.5, max. 2 centis, nem tudom pontosan, mert ugye valamilyen szinten kidudorodik, és olyan majdnem kör alakú a formája, képek közt rákeresve a limfómára meg tök így néz ki, és ez akaszt ki iszonyat módon.

2019. ápr. 21. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ejszaka izzadasom is, sot minden tunetet produkaltam.

Kulonosen neze volt mert eleg hipochonder vagyok.


Ne parazzal, kedden menj el haziorvoshoz, es ha ugy iteli meg elkuld hematologiara. Ahogy a hematalogusom mondta a 2 cm vagy nagyobb es fajdalommentes csomo amit vizsgalni kell, az alatt tuti nincs baj :)

2019. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy lesz mindenképpen, kedd reggel kérek időpontot hozzá, aztán remélhetőleg már aznap délután tud fogadni.

Csak tényleg ez aggaszt, hogy a te hematológusod által említett jellemzők pont passzolnak az én legnagyobbamra. Ami persze még nem jelent semmit különösebben, azzal tisztában vagyok, csak nyilván egy betegség terén minél több az egyezés a mások által tapasztaltakkal, stb., annál jobban pörög rajta az ember agya...

2019. ápr. 21. 13:16
 8/8 anonim válasza:
nem hiszem
2019. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!