Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nincsen kicsit túl dramatizálv...

Nincsen kicsit túl dramatizálva a cukorbetegség manapság?

Figyelt kérdés

Azzal fenyegetik a cukorbetegeket hogy megvakulnak meg levágják a lábukat ezek valóban szomorú szövődmények De rengeteg cukorbeteget ismerek kaki nem tartja meg a diétát és már vagy 20 éve szövődmény mentesen élnek.


Nézzük statisztikát..


[link]


Az adat szerint 32 000 ember él vakon cukorbetegség miatt na most ha 800 ezer cukorbeteg van akkor csak a cukrosok 4 százaléka lesz vak tehát kB 4 százalék esélye van hogy megvakulsz.


[link]


Amputációt illetően meg 3658 eset volt amputáció cukorbetegség miatt, ez csak 0.4 százalék...


És azért valljuk be Magyarországon az a cukorbetegek többsége nem tartja olyan szigorúan ezt a diétát elég sokszor van bűnözés látom én ugyanis főleg idős emberek betegsége és bizony azokkal ezt nehéz megérteni


2019. ápr. 21. 08:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Megnézném az arcod, mikor az orvos elmondja, hogy megvakultál cukorbetegség miatt, de nincs ok az aggodalomra, mert csupán a beteg 4% jár így, ezért ne is dramatizált túl. Idióta...
2019. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Három cukorbeteg simerősöm van. Közülök csak egy tartja a diétát, de ő nagyon brutálisan. Kb. percre pontosan be van osztva a napja és, hogy mikor mit eszik és mennyit.


Na a másik kettőnél nem ez a helyzet. Mindkettő össze vissza eszik és ISZIK is! Közülük az egyik napi max. 2x méri a cukrát- elég gyakran fáj is a feje, mig a másik óránként,- tehát nagyon figyel arra, hogy szinten legyen tartva.


Szerintem egyáltalán nincs túldramatizálva a dolog, főleg a mai világban. Egyre több és több cukorbeteg van. Igazából egyszer történik meg a baj és szerintem előbb utóbb meg lesz annak a böjtje, ha valaki tojik a betegségére. Amputációra általában idősebb korban kerül sor, amikor a szövetek már nehzebben gyógyulnak. Szóval ha ezt nézed, akkor nem is olyan ritka az amputáció. Kórházban voltam gyakorlaton. Na ott találkoztam egy pappal, aki olyan 55 év körüli lehetett akkor. Cukorbetegsége volt és kint kapált a kertben. Véletlenül belevágott a lábába a kapával..a seb nem akart gyógyulni,- szó szerint befeketedett a lábszára! Kórházba került, rá 3 napra le is vágták a lábát. Vannak ilyen esetek, de mig nem másokkal történik, addig kb. nem is érdekli az embereket. Ez egy 20 éves esetében másképp alakult volna. Tehát szerintem előbb utóbb mindenkit elér a baj, azok közül akik nem foglalkoznak a betegségükkel. Csak idő kérdése.

2019. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
parodon: *mig másokkal történik
2019. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Közlekedési balesetben x százalék meghal akkor lehet inkább nem kéne autóban ülnöm mert nem egy biztonságos dolog pláne úgy hogy egyre több az autó
2019. ápr. 21. 08:47
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A 4 százalék azért még azt jelenti, hogy 1/25. Bevállalnád, hogy ekkora eséllyel meg fogsz vakulni, vagy igyekeznél ezt megelőzni?
2019. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Amúgy vakságról pont láttam egy filmet hogy ez a retinopathia miatt alakul ki ami legtöbbször a perifériás látás károsítja mert hogy pont a sárgafoltnál (éleslátás helyénél) alakuljon ki retinopátia annak elég kicsi az esélye,
2019. ápr. 21. 08:54
 7/24 A kérdező kommentje:
Tehát általában a teljes vakság az elég ritka a cukorbetegeknél Inkább csak a perifériás látás károsodik
2019. ápr. 21. 08:55
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező akkor az okoskodás helyett olvasgass még egy kicsit.

Neuropáthiát is okoz, ami marha kellemetlen zsibbadás érzéssel jár. Károsítja a vesét is melynek eredménye művesekezelés lehet. Ezen kívül fokozza az érelmeszesedést így növeli a szívinfarktus, perifériás verőérbetegség és stroke esélyét. Ezen kívül mivel a betegek inzulin rezisztensek lesznek a szervezet baromi sok inzulint fog termelni ami meg a tumorok előfordulását növeli.


A diabetest nagyon komolyan kell venni.

2019. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Sőt még a szövődmények kialakulásának a száma is csökkent, úgy hogy a betegek száma növekszik. És nem hiszem hogy olyan sokkal egészség tudatosabbak lennének a magyar cukorbetegek.


[link]

2019. ápr. 21. 10:41
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Annyira csak nem lehetsz ostoba, hogy az autóba ülést a cukorbetegséghez hasonlitod? Látszik, hogy próbálsz okoskodni, de tájékoztatlak, hogy nem megy...


De az autós példádnál maradva: az okos ember nem nyomja a gázt, ha nem működik a fék ;)

2019. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!