Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora esélye van a vastagbél...

Mekkora esélye van a vastagbél-/végbélráknak fiatal korban?

Figyelt kérdés
Úgy 30 év körül milyen gyakori?
2019. ápr. 22. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat harminc körül már.
2019. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.


És a tünetek általában mennyire folyamatosak, ha az van?


Nekem inkább szakaszosak. A székletemben gyulladást muatttak ki (enyhét) és elküldtek vastagbéltükrözésre gyulladásos bélbetegség gyanújával. Addig viszont még van 2 hónap ézért sajnos az idegeskedés miatt az is megfordult már a fejemben, hogy mi van ha mégis a legrosszabb van?

2019. ápr. 22. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megteheted menj magán gasztróshoz tükrözésre. Ott jobban el is bódítanak és sokkal de sokkal gyorsabban túl leszel rajta. Ha nincs állandó hasmenésed, vagy váltakozó hasmenés székrekedéssel, nincs vér a székletedben, akkor lehet "csak" gyulladás is. De a kolonoszkópia tud biztosat. Még egyszer, menj magánorvoshoz ha tudsz!
2019. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


A vért hogy lehet észrevenni a székletben amúgy? Én sosem látom vért de azt hallottam, hogy sok esetben csak mikroszkóppal tudják ezt megállapítani mivel a vérmolekulákat azáltal meg tudják figyelni.

2019. ápr. 22. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, erre van a székletvér teszt. Háziorvos tud beutalót adni a laborba, és ott kell leadni 3 egymás utáni nap székletét.
2019. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem 12 évesen halt meg végbélrákban. Most 50 éves lenne mint én. Nincs korhoz kötve semmi a halál nem válogat .
2019. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokat mozgott egészségesen élt ,életvidám gyerek volt .Más iszik cigizik depressziós ,zabál mindent ,és 80 évesen még pöfékel.felesleges ok okozatot ,életvitelt összefüggéseket keresgélni,főleg igazságot ,az csak egy emberi fogalom , a természet nem ismeri.
2019. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!