Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy panelház pincéjében...

Egy panelház pincéjében pakoltam kb 20 percet, ahol azbeszt szigetelés van a falon. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Csövek körül van azbesztszigetelés, de úgy tűnik elég rossz állapotban vannak. Nem nyúltam hozzá, viszont maszkot se viseltem. Szerintetek lesz valami bajom, hogy ennyi ideig belélegeztem? Lehet nem is került belőle a levegőbe és csak túlparázom a dolgot. De elég aggasztó dolgokat olvastam az azbeszt belélegzéséről, és most elégge aggódom.
2019. ápr. 22. 11:53
 1/2 Thispain ***** válasza:
Volt olyan korszak, amikor sok háznak azbeszt szigetelése volt. Sokan betegedtek meg töle valószínűleg, de nem haltak bele azonnal.
2019. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-es nagyon megnyugtattad a kérdezőt: igen, tüdő rákod lesz, de az egy lassú lefolyású betegség, lesz időd élvezni az életet a kemoterápia mellett :DD


Na az én válaszom: esélytelen. 20 perc az semmi. Ha egy egész nyáron át minden nap ott pakolsz, akkor igen. Ha 20 évig azok mellett a csövek mellett járkálsz, akkor igen. Az #1 válaszában is azok betegedtek meg, akik olyan falak között éltek, nem azok, akik 20 percre beugrottak hozzájuk egy teára :D


Másrészt azt írtad, hogy nem nyúltál hozzá. Nagyon helyes. Igaz, hogy ha rossz állapotú, akkor önmagában is nagyon veszélyes, de fokozottabb a veszély ha b*szakszol vele.


Ja és gondolom nem fújt a szél az alaksorban, vagy tornádó volt? :D

Esetleg megszagolgattad a szigetelést, hogy érezd, milyen aromákat bocsáthat ki? :DD


Szóval nyugodj meg, nagy tételben mernék fogadni, hogy nem attól a 20 perctől fogsz meghalni

2019. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!