Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelés? Mi okozhatja?...

Gyakori vizelés? Mi okozhatja? Ez normális?

Figyelt kérdés

Sportolok, kávét napi 2x iszok. Ezek között nem sok idő telik el egyébként. Reggel egy,napkozbe egy. Illetve sokat iszom,de ehhez képest mégis soknak találom. Olvastam róla, és a betegségektől úgy félek,hogy az hihetetlen.

Edzés alatt egy üveg víz elfogy, kb alig marad benne. Illetve otthon is elfogy +1,pluszba egy kevés. Be vagyok rezelve, este is gyakran van ez. Van hogy 5p nem telik el és mennem kell.(Ez este és napközben is) Mit tegyek? 19/F


2019. ápr. 22. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
1 üveg víz 1.5liter neked, vagy 0.5liter? Mert mikor én is megittam több, mint 2 litert, akkor nagyon sűrűn jártam a mosdóba, és este is felkeltem 1-2x pisilni.
2019. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyiszer mész el egy nap kb? És mennyi vizet iszol? Csak mert ha megiszol 2-3 litert és 2 kávét, és fél óránként-óránként mész pisilni, az normális. A kávé (koffein) vízhajtó, amit megiszol, ki is hajtja. Próbáld meg egyik nap úgy, h nem iszol kávét
2019. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit megiszol az ki is fog jönni. Szerintem nincs semmi bajod, de ha aggódsz, urulogiára nem kell beutaló. Csinálnak egy vizeletvizsgálatot meg ultrahangot, nem fáj és megtudod h minden rendben. Egyéblként létezik hiperérzékeny hólyag, vagy h a hólyag térfogata kisebb a normlisnál, de inkább nőknél v idósebbeknél, egyéb problémákkal társulva, és aligha gondolom h nálad ez a helyzet.
2019. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1,5 l. Eléggé aggódok,én minden felé betegségtől aggódok. Tudom csak ez nekem olyan túl gyakori,hogy majdnem állandóan. Meg hogy 5p eltelik és megint néha.
2019. ápr. 22. 22:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Mellesleg egy kis égető érzést is érzek néha. Szerintem azt fogom csinálni, hogy egy nap - kávé, ahogy mondtad.

Illetve csak vizet iszok. Nem tudom,de olvastam hogy üdítők is okozhatják,bár sztem ez elhanyagolható,de próbáljuk ki

2019. ápr. 22. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem meg felfaztal.erre antibiotikum kell majd.urologus
2019. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség tünete is lehet, nemcsak urológiai probléma. Mondjuk jó lenne tudni, hogy a "sokat iszom" az konkrétan mennyi. Néhány napig írnod kellene pontosan mennyit iszol, mikor mész vécére és mennyit sportolsz.
2019. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!