Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcidegzsába (azaz trigeminus...

Tkriszti kérdése:

Arcidegzsába (azaz trigeminus neuralgia) vagy atipusus arcfájdalommal rendelkező emberek véleményét szeretném kérni!? Alább olvasható a problémám.

Figyelt kérdés

A fájdalom nálam a bal felső 5ös fogam gyulladásával kezdődött, sokszor olyan volt mintha emelkedne a csont, és menne a csont az arcüregem felé (nekem sajnos nagyon egyben van a kettő). Az 5öst kihúzták, nem javult, 6-os 7-es van kihúzva. Neurológusnál is jártam már, és számtalan fül orr gégésznél. A fül orr gégész szerint fog eredetű a probléma, a fogászok nem tudtak megegyezni, van aki azt mondja fog eredetű, van aki azt mondja neurológia van aki azt mondja fül orr gégészet. Levegőt kapok, csak sokszor olyan mintha a csont emelkedne. Amikor fáj akkor lüktet és sugárzik, erős, szerintem egyértelműen csontfájdalommal fáj.A fájdalom általában 2-3 nap alatt válik sugárzóvá szépen fokozatosan. Nincs különbség hogy nappal van vagy éjjel, eszek, nem eszek, lehajolok, stb... Már kb 20szor végignyomkodták a fejemet, az egész arcomat, stb az idegi eltéréseket keresve, nem érzek különbséget a 2 oldal közt. Ct-n úgy néz ki, hogy a 6-os 7-es fog felett van egy duzzanat, az arcüreg nyálkahártya megnagyobbodott,amúgy tiszta az egész, fül orr gégészek szerint ez fog miatt van. (szóval látványos a ct-n hogy vmi nem oké)

Még mielőtt bárki bármihez is hozzányúlt volna, akkor is ez a típusú fájdalom volt, nem a fogászati kezelések miatt alakult ki.

A jobb oldalon volt hasonló esetem 5 évvel ezelőtt, ami 2 fogat érintett (ez most 3at) az ugyanezzel a csontfájdalommal fájt, csak ott még egy hatalmas arcüreggyulladás is társult hozzá.


Érdekelne olyanok véleménye akiknél kiderült hogy a probléma forrása az arcidegzsába vagy atipusos arcfájdalom vagy jártasak ebben, vagy hasonlón estek át.


31 éves vagyok, minden más orvosi vizsgálatom (vérkép, stb negatív)


Bocsánat hogy ennyit írtam és köszönöm szépen a segítségeteket előre is!


2019. ápr. 24. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem valószínű, hogy arcidegzsába. A trigeminus neuralgia elviselhetetlen villámlásszerű hirtelenkezdődő fájdalommal jár.
2019. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeretném ha írnál nekem, ha még olvasod. Ugyanebben a cipőben járok sajnos!

2019. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem csak arcidegzsába lehet. Lehet a háromosztatú ideg neuropátiás eredetű fájdalma is. Ennek többféle oka is lehet: pl. autoimmun, fertőzés.
2023. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!