Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tud történni egy testtel...

Mi tud történni egy testtel 24 óra alatt amitől ennyire megváltozik?

Figyelt kérdés

Nemrég hunyt el nagypapám és az utolsó hetekben szinte naponta látogattam.

A halála előtti napon is voltam nála, meglepően jól volt, evett, ivott, beszélgettünk is egész mondatokban amire előtte nem volt már példa elég régen. Másnap viszont hívtak a kórházból, hogy haldoklik. Bementem hozzá és mintha nem is ő lett volna. Eltűntek a vonásai az arcán, beesett az arca, a halántéka, a szemgödre is markánsabb lett és halványan fekete volt körülötte. A külvilág felé nem kommunikált, csak jajgatott, remegett néha a szája a rengeteg fájdalomcsillapító ellenére is. Eldöntendő kérdésekre tudott csak bólintással felelni, de ezekből is kb. 10-ből 1-re. A fájdalomra 2x is nemet mondott, hogy nem fáj semmije, mégis láthatóan szenvedett. (kértünk volna még fájdalomcsillapítót, ha igen). A külvilágot egyértelműen érzékelte, hol erősebben jajgatott, hol nyugodtabban feküdt. Amikor mondtuk, hogy szeretjük, akkor is jajgatott, pár óra után sejtettük, hogy mondani akar valamit, csak nem tud, ekkor mondtam neki, hogy "tudom, Te is minket". Ekkor el is csendesedett.

A látogatási idő végén hazamentünk, másfél óra múlva hívtak, hogy elhunyt.

Ilyenkor mi történik a testtel? Próbáltam keresgélni írásokat, de sok mindent nem találtam, pedig jó lenne tudni, hogy mit érezhetett, szenvedett-e, volt-e tudata. Talán egy kis megnyugvás lenne nekünk, nem tudom.

Mindenesetre azt tudom, hogy ilyen dolog sokszor következik be, hogy még "utoljára" a szervezet felpörög és jobban lesz a beteg, valószínűleg itt is ez történt. Illetve érdekes, hogy a szülinapja után egy héttel halt meg. Ilyet is sokszor hallottam már, gyanúsan sokat. Érdekelne nagyon, hogy ezeknek mi az oka.



2019. ápr. 29. 15:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!