Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesehomok, vagy kisebb vesekő...

Zimike kérdése:

Vesehomok, vagy kisebb vesekő mennyi idő alatt ürül?

Figyelt kérdés
Az orvos vesehomok/vesekövet diagnosztizált, habár UH-n mem látta, de a tünetekből leletből arra következtet. Ha érzem a jobb vagy a bal oldalamat akkor véres a vizeletem. Van amikor pár napig semmi, de van amikor 1 napig véres. Azt mondta amig ki nem ürül/ürülnek addig ilyen lesz. Csak kérdés, hogy meddig.

2019. ápr. 29. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A mennyiségtől függ, de közben ténylegesen nagy mennyiségű folyadékot kell fogyasztani és nekem annak idején (közel 50 éve) a 7-es busz hátsó peronján való utazást ajánlották, mert ott rázott a jármű. Szerencsére a tünetek 2 napon belül rendeződtek. Aztán vagy 10 évre rá megint volt fájdalom, de ott spontán távozott a kő, koppant a fajanszban.A folyadék löket az kellemetlen volt, mert egyszerre 1,5 liter teát meginni alig bírtam.
2019. ápr. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Valóban anno a 7-es buszt javasolták, ami sok esetben megoldás is volt. Hogy mennyi idő alatt ürül ki, azt nem lehet tudni. Ha UH-al nem látszik, akkor vagy annyira kicsi a kő, vagy homok lehet. A kis kő rossz, mert hol elzárja a vízelet útját, hol nem, valószínűsítem, hogy akkor fáj és véres a vízelet, amikor igen, vagy amikor elakad valahol a vesében.

Fél évente kontrollálni kell.

Mennyire véres?

2019. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van hogy nem véres, majd fél napig véres. Kb 2 hónapja tart, van amikor 2-3 hétig semmi panaszom.
2019. ápr. 30. 05:46
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Laborban mutatható csak ki általában vagy szabad szemmel is látszik?
2019. ápr. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szabad szemmel is látszik.
2019. máj. 1. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!