Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az normális hogy ennyire hull...

Az normális hogy ennyire hull a barátnőmnek a haja?

Figyelt kérdés
Csak megölel és már tiszta haj vagyok tőle. Kevés haja van és nagyon hull is neki ez normális? Nem kéne orvoshoz mennie ?
2019. máj. 1. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Életkor?

Mert ez eléggé függ ettől...

De ha nagyon hull, fésülködés, gyakori hajmosás segíthet, ha nem, irány valami szakos doki

2019. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden nő haja hull, van akié alapból többet, van hogy csak időszakosan. Lehet csak vitaminhiány, vagy természetes is. De lehet ennél nagyobb baj, háziorvos, és nézzenek neki vérképet.
2019. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 naponta mossa a haját. 21 éves
2019. máj. 1. 23:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez régóta tart (több hónapja), akkor menjen el valamiféle orvoshoz
2019. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
hormonális betegség sajnos. Nekem PCOS-el volt, hogy egy hajmosáskor egy nagy gubanc jött ki(2 naponta msotam), nem is nagyon nő a hajam úgy őszintén, bár azóta szőkére festettem, ez is oka.
2019. máj. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
fogamzásgátló ideiglenesen csökkentheti :P
2019. máj. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

ja és 22L

vagy pajzsmirigy probléma vagy PCOS

2019. máj. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2019. máj. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges okok:


-vitaminhiány

-hormonbaj

-nőgyógyászati probléma

-vashiány

-gyakori hajvasalás

-nem megfelelő életmód

-gyakori sapka viselés

-éjszakai munka

2019. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó adott egyedül normális választ. Kiegészítve, hogy még 145 más oka is lehet. Pl. Szimplán a stressztől is hullhat. Nekem gyakran szokott. Volt, hogy megviselt valami és az jött ki így 2-3 hónap múlva. Pl. Az allamvizsgám után egy foltban kihullott. Aztan visszanőtt. De volt már súlyos betegségem is mikor a háromnegyede kihullott. De szimpla vitaminhiány is okozhatja. Árulnak a patikában meg drogeriakban hajhullas elleni vitaminokat. Érdemes kilróbálni. Kb. 3 hónap egy kúra. Nem hat rögtön. Elég dragák is. Egy teljes kúra 15 ezerre is kijöhet. Revalid, haarclinik....stb sokfele készítmény van. Egyet válasszatok ki és azt szedje 3 hónapig. Vagy van hajtőre kenhető szer is. Dercos ampulla névén. Én ezt szoktam használni. Ez is 15 körül van egy dobozzal. Ha nincs rá pénzetek akkor érdemes kérni egy vérképet az orvostól mert lehet csak vas hiany okozza és arra írnak fel bogyót. Az nem olyan drága. Vagy bőrgyógyászhoz is el lehet menni. Neki is van hajhullás elleni készítménye, fejre kenhető. Az jóval olcsóbb mint amit írtam. Csodalkozom, hogy nem a barátnőd aggódik a haja miatt, főleg ha alig van neki. Én pánikba szoktam esni ha hullik és nem várok hónapokig a csodára. Mert pl. Egy vitaminhiány magától nem múlik el így a hajhullás sem. Kopaszon meg megsem olyan csinos egy nő.
2019. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!