Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni a magas CRP szintet vérvételnél?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éves vérképemben a CRP szintem 11.3 lett. (0-5 Ref.tartományban) Engem aggasztott, de a háziorvosom csak legyintett, hogy ez egy sima náthától is lehet.. Csináltattam megint vérvételt, sajnos az eredményt még nem tudom, de szerintetek lehetséges, hogy nem kellett volna félvárról vennie a dokimnak az eredményt? Azóta nem múló fülfájásom van, és a hajam is szőrnyen hullik! Az arcom is fáj, és az egész fejem konkrétan. (Emiatt röntgenre küldtek.) Mit tudtok a CRP szintről? Én csak annyit, hogy gyulladást jelez.

2019. máj. 2. 08:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Félvállról*
2019. máj. 2. 08:31
 2/7 anonim válasza:
46%
A magas CRP utalhat gyulladásra, ahogy te is mondtad, meg tumorra, autoimmun betegségekre etc. Ha a tünetek már ilyen régóta fennállnak nálad, miért nem kerestél még fel másik orvost? Valószínűleg gyulladás van a szervezetedben (pl: füledben!) és ezért hullik a hajad...
2019. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hipochondriával keveredve végzetes.
2019. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert az elmúlt éveim arról szólnak, hogy orvosokhoz járkálok! :/ Egy konkrét probléma miatt, ami a kellemetlen szájszag. Sehol nem vesznek komolyan. Már 3 fül-orr gégésznél is jártam, 2 magánorvos sem látott semmit. Ezért kivártam a tb-s időpontomat f.o.gégészhez, kértem tőle CT-re beutalót, de simán lekezelt, hogy ez semmi komoly, csak bemesélem magamnak, elég csak a röntgen.. Pedig a környezetem is érzi sajnos. Elküldött orrmelléküreg-nyelőcső röntgenre, ahova még nem jutottam el. Nyelés közben olyan érzésem van, mintha össze lenne szűkülve a légcsővem. (Mandulaműtétem is volt már azóta.) Kicsit parázok, hogy valami komolyabb fog kiderülni egyszer.
2019. máj. 2. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Ez a CRP nagyon alacsony. Alig van valami kis emelkedés, ezres nagyságrendű szokott lenni egy jó kis bakteriális fertőzésben. De legalább 100-as virálisban is.
2019. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez semmi, nekem is mindig 11 szokott lenni. Egy íny vagy körömágy gyulladás miatt is lehet. Ha gond van felmegy 100 felé.
2019. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem a friss lelettel sem lesz baj.:)
2019. máj. 3. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!