Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan enyhítsek köhögésemen?

Hogyan enyhítsek köhögésemen?

Figyelt kérdés
3 napja beteg vagyok, nagyon köhögök,főképp éjszaka. Már hánytam is, annyira nem kaptam levegőt. Orvosnál is voltam, adott antibiotikumot, az első nem hatott, most kaptam mégegyet. Adott köptetőt is meg hörgőtágítót. De egyik sem használ igazán. Este semmit nem alszok, majd meg fulladok. Asztmás pipám is van, az sem segít. Rengeteg mentolos cukrot szopogattam, az talán kicsit enyhítette. Valami praktika ilyen fulladásra?

2019. máj. 2. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Kiváló a köhögéste a vöröshagyma héjából főzött tea. 5 evőkanál cukrot tegyél egy lábosba, folyamatosan kavargasd közepes, kis lángon,amíg elkezd karamellizálódni. Ha jó barna, öntsd fel 1 liter vízzel. Felcsap a gőz, aztán szépen feloldódik a karamell. Tegyél bele t fej vöröshagymának a megmosott héját (próbáld minél nagyobb darabokban lefejteni) és forrald pár percet, majd fedd le. Ha már langyosra kihűlt, tegyél hozzá kb 3 evőkanál frissen facsart citromlevet. Ezt kortyolgasd, csodát tesz.

Lefekvés előtt mézet is vehetsz be. Szedj 1000 mg-os C vitamint.

Kiváló még a kompresszoros inhalátor Salvus vízzel, vagy orvos által felírt sóoldattal. Olyan hatása van, mintha sókamrában eltöltenél 1-2 órát, megéri.

2019. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Javítás: 2 fej hagyma héja
2019. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hagymásat mindenképp kipróbálom. C-vitamint minden nap szedek, inhalálni is inhaláltam salvus vízzel reggel este. Már nagyon kétségbe vagyok esve, egész nap köhögök, semmi nem használ.
2019. máj. 2. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Igyál folyadékot egyfolytában. Nekem még a kamillás gőzölés is szokott segíten Főzzél nagy fazékban egy erős kamillateát, tedd az asztalra, hajolj fölé, és teríts magadra egy törölközőt, hogy bent maradjon a gőz minél tovább. 10-15 percig lélegezd be mélyen. A szádon és az orrodon is vegyél levegőt felváltva. Megtisztítja a légutakat, és megszabadít a száraz köhögéstől. Ahogy kezd felszakadozni, már egyre jobb lesz. Az már nem az a fullasztó köhögés.
2019. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem hogy hamarosan enyhül. Köszönöm a tanácsot!
2019. máj. 2. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!