Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedés. Mi a teendő? Mit...

Székrekedés. Mi a teendő? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok két kérdésem lenne, mindkettő a szekrekedéssel kapcsolatos. Már több egy hónapja nem tudok székelni. Az utolsó két hétben használtam hashajtot, ami nem hajtott meg, csak az az napi kajamaradék KV fele kijött. Dulcolax kúp és tablettát is próbáltam. Dokinál voltam, de még folynak a vizsgálatok. Nagyon fáj már a hasam. (Mustatos tej, sós víz, olaj nem segített)

1. Kérdés. Ilyenkor sok rostot kell vagy pont nem szabad sok rostot enni? Egyik doki azt mondta, h rostos kajákat egyek, a másik meghogy próbáljam a rostot kerülni. Szóval mi az igazság?

2. Kérdés. Csináltam ma egy kicsi beöntést, vagy nem tudom a nevét. Ráültem a zuhanyrózsára, és engedtem magamba a vizet. Nem sokat, kb egy litert. Az összes víz kb kijött, és egy kevés széklet. Ha több vízzel csinálnám, ugyhiszem több jönne ki. Mennyire egészségtelen, rossz a beöntés? Vagy inkább erősebb hashajto?

Esetleg ha a hashajtot mondjátok, tudtok ajánlani olyan hashajtokat, amik vény nélkül kaphatóak? (Az orvosom nem ebben a városban van, hanem 30kmre. Suli miatt nem tudok elmenni hozzá, csak maximum jövőhét csütörtökön. Addig viszont kéne valami már, mert nagyon fáj a hasam.)


Köszönöm a válaszokat előre.



2019. máj. 2. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegény! Nagyon sajnállak, együttérzek veled.


Ha folynak a vizsgálatok, akkor végbélvizsgálat előtt nem volt beöntés? Attól legalább tudtál volna wc-zni viszonylag egy jót.


Én is székrekedéses vagyok.

Ami nekem segít, ha többet eszek (kenyér, vagy péksüti, pl akár 3 szelet vajas kenyér, vagy 2 jó nagy péksüti naponta),

Mozgás (gyors séta, futás)

Pozitív stressz (izgulni, várni valamit fellelkesedéssel) - tudom, ez nagyon hülyén hangzik, de sokszor nekem ez segített.


Ilyen hogy szilvalekvár, paradicsom - tej, soha nem volt hasznos, semmit nem ért.

Én eddig mindenhol azt hallottam, hogy rostban gazdag ételeket kell enni.

2019. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg a kamillateát próbáld ki! Jó cukrosan, melegen inni, vagy a főzet fölé guggolni (pl lavórban kádban vagy zuhanyzóban) hogy kicsit átgőzöljön.


Sajnos nekem a hashajtó soha nem segítettek.

2019. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy felborult a normál bélflóra egyensúlya. Patikában kapható Protexin junior tabletta, vegyél be 3 egymás utáni napi 1-1 szemet belőle. Rostos táplálék, azaz növényi alapanyag, főzelékek, narancs , savanyúkáposzta stb. és valóban napi 1,5-2 liter folyadék (beleszámítva a főtt étel víztartalmát is).
2019. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azokat amiket leirtatok kajákat, naponta eszek. Az izgulas is megvan, pláne a mostani időszakban, mert várom a felvételi papírokat. A kamilla teát kipróbálom. Folynak a vizsgálatok alatt azt, értem, hogy egyenlőre az, allergológusra várok. Béltükrözésen nem voltam. Mozgás naponta megvan. Gyors séta, napi 5-10ezer lépés, heti egyszer edzés (hasra, fenékre, egész testre) A lisztes,tejes dolgokat probalom kerülni, mert iszonyatosan fáj, görcsöl utánna a hasam-ha többen eszem belőlük.
2019. máj. 3. 07:26
 5/7 A kérdező kommentje:
*végbél vizsgálatra gondoltam, bocsi
2019. máj. 3. 07:29
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Én a keserűsót ajánlanám neked. Rettenetes íze van, de általában használ. Kb. 2 deci langyos vízben oldjál fel egy teáskanálnyi (tehát nem az a pici mokkáskanál) mennyiséget és idd meg. Utána még feküdj le egy fél órára. Ezt a lefekvést egy gyógyszerész tanácsolta nekem. Ha nem használna, másnap reggel ismételd meg. Olyankor csináld, mikor otthon vagy, mert lehet, hogy gyorsan menni kell WC-re. Keserűsót patikában kapsz, recept nélkül is!
2019. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szamo77db ***** válasza:
Bocsi, elfelejtettem megírni, hogy a keserűsót mindig reggel, éhgyomorra kell bevenni. Ez fontos.
2019. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!