Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Hanyadik stadium ez? Tüdőrákos rokonomrol lenne szo.

70 eves, nehezlegzes miatt mellkhasfelvetel majd pet-ct tudorakot “valoszinusit”. Bronchoscopiara kuldtel, de a forovos azt mondta, nem tartja ra alkalmasnak, a vizsgalat kozben megfullanda, olyan keves a tudokapcitasa. Meg jon-megy, ellatja magat, de 20 mnel tobbet nem tud setalni, le kell ulnie. A kepalkoto diag. alapjan kissejtes carcinoma (eros dohanyos). Most fog befekudni a Koranyiba. Nem tudom itt mit fognak csinalni. Gondolom szovettan kellene, de ha nem tudjak megcsinalni a tudotukrozest, akkor hogy? Nyirokcsomokban es a hugyholyagon is van metasztazis (bar nem tudni melyik a metastazis es melyik a primer daganat). Kerdesem: hogyan enyhitsuk a panaszait (nehezlegzes), milyen iranyba menjuk? Mennyi lehet meg hatra?A dokik annyit mondtak h nagyon elorehaladott. De hogy ez mar a vegstadium-e?

máj. 3. 20:29  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Annyi meg, hogy a teljes tudot erinti mar a daganat, ezert nem operabilis. Csak a kemot ajanlottak...de ehhez tudni kellene hogy milyen tipusu rakrol van szo.

# 1/5Időpont máj. 3. 20:33 Privát üzenet
Igen, közel a vége ha már több met van sajnos. Egy normális Hospice intézményt keresnék. Ott megkap mindent,amire szüksége van. Ilyen helyen dolgozom, bár én Nyíregyházán. De biztos Pest környékén is van.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 3. 20:34 Privát üzenet
Én a kemót nem ajánlom már ilyen fokú betegségnél ennyi idősen. Főállásban onkón vagyok..nem bírják a gyenge idős betegek. :( a Hospice viszont a megmaradt életét minőségben javítja, fájdalmat csillapít, tünetet enyhít. Ami ilyenkor kell. Én nem.engedném a kemót ilyen helyzetben. Magamnak sem kérném. Első voltam.

# 3/5Időpont máj. 3. 20:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mar felvettem eggyel a kapcsolatot, bar csak az otthon apolashoz fogunk segitseget kerni, de ez is nagyon hasznos lesz. Koszonom.

# 4/5Időpont máj. 3. 20:37 Privát üzenet
Szívesen. És sok erőt kívánok nektek, nehéz dolog ez. <3

# 5/5Időpont máj. 3. 20:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tüdőrákos apukám. Hanyadik stadium? 18/f
Tüdőrákos ember azonnali műtése mit jelent?
Tüdőrákos családtagunk állapota már igen rossz. Segitenétek, hogy mire számíthatunk?
Édesapám tüdőrákos, tüdőrákkal kapcsolatos aktuális fórumokat, blogokat tudnátok ajánlani?
Tüdőrákos vagyok?
Tüdőrákos hozzátartozó. Tapasztalatok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!