Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hanyadik stadium ez? Tüdőrákos...

Hanyadik stadium ez? Tüdőrákos rokonomrol lenne szo.

Figyelt kérdés
70 eves, nehezlegzes miatt mellkhasfelvetel majd pet-ct tudorakot “valoszinusit”. Bronchoscopiara kuldtel, de a forovos azt mondta, nem tartja ra alkalmasnak, a vizsgalat kozben megfullanda, olyan keves a tudokapcitasa. Meg jon-megy, ellatja magat, de 20 mnel tobbet nem tud setalni, le kell ulnie. A kepalkoto diag. alapjan kissejtes carcinoma (eros dohanyos). Most fog befekudni a Koranyiba. Nem tudom itt mit fognak csinalni. Gondolom szovettan kellene, de ha nem tudjak megcsinalni a tudotukrozest, akkor hogy? Nyirokcsomokban es a hugyholyagon is van metasztazis (bar nem tudni melyik a metastazis es melyik a primer daganat). Kerdesem: hogyan enyhitsuk a panaszait (nehezlegzes), milyen iranyba menjuk? Mennyi lehet meg hatra?A dokik annyit mondtak h nagyon elorehaladott. De hogy ez mar a vegstadium-e?
2019. máj. 3. 20:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyi meg, hogy a teljes tudot erinti mar a daganat, ezert nem operabilis. Csak a kemot ajanlottak...de ehhez tudni kellene hogy milyen tipusu rakrol van szo.
2019. máj. 3. 20:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, közel a vége ha már több met van sajnos. Egy normális Hospice intézményt keresnék. Ott megkap mindent,amire szüksége van. Ilyen helyen dolgozom, bár én Nyíregyházán. De biztos Pest környékén is van.
2019. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kemót nem ajánlom már ilyen fokú betegségnél ennyi idősen. Főállásban onkón vagyok..nem bírják a gyenge idős betegek. :( a Hospice viszont a megmaradt életét minőségben javítja, fájdalmat csillapít, tünetet enyhít. Ami ilyenkor kell. Én nem.engedném a kemót ilyen helyzetben. Magamnak sem kérném. Első voltam.
2019. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mar felvettem eggyel a kapcsolatot, bar csak az otthon apolashoz fogunk segitseget kerni, de ez is nagyon hasznos lesz. Koszonom.
2019. máj. 3. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. És sok erőt kívánok nektek, nehéz dolog ez. <3
2019. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Julius 20-an, a diagnozisra pontosan 3 honapra elveszitettuk. Azert irom, hatha mas olvassa. Nem szenvedett, az utolso percig ellatta magat, nem volt fajdalma. Vegul stroke-t kapott es 10 nappal kesobb meghalt. Az egyik legjobb ember volt, akit ismertem.
2019. okt. 31. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor "szerencsés"volt a stroke miatt. Nagyapám is tüdőrákos volt, de mielőtt lerobbant volna vagy szenvedett volna kapott egy embóliát ami el is vitte. Jobb így, méltósággal mint hónapokig szenvedni. Részvétem neked, a szeretted nyugodjon békében. <3
2019. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!