Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki segítsen! Ezt okozhatja...

Valaki segítsen! Ezt okozhatja a gerincferdülésem, vagy ez pánikroham, illetve, kihívjam az orvost?

Figyelt kérdés
Előzményként leírnám ide, hogy folyamatos szorongásban és rettegésben élek, mivel borzalmas élethelyzetben vagyok. Ezenkívül tudok arról, hogy ferde a gerincem, ami régóta kezeletlen és már egy jó ideje a jobb bordám - elsősorban terhelésre - időnként szúr. Néha fáj a hátam mindig másik részen, de általában a derekam. Ezeket betudtam annak, hogy a gerincferdülés okozza. Tegnap délután a pánikroham minden iszonyatos tünete elkapott. Nehézlégzés, remegés, ájulásérzés, zsibbadás, halálfélelem, izzadás, erős szívdobogásérzés, fulladás, reszketés, ájulásközeli állapot. Ugyanazokat éltem át amik itt le vannak írva: [link] Ezek a tünetek több órán át fennálltak, aztán egyszercsak kezdtek elmúlni, a nehézlégzés azonban nem múlt el 100%-osan, de annyira sokat enyhült, hogy meg tudtam vacsorázni, majd lefeküdtem aludni. Aztán ma reggel fél hétkor arra ébredtem, hogy ismét nehéz a légzésem, izzadok meg remegek. Azóta az izzadás elmúlt, a nehézlégzés és a remegés fennáll. Szerintetek ez lehet pánikroham vagy a gerincferdülés szövődménye, vagy valami más? Mit csináljak? Már gondolkozom azon, hogy magamra hívom az ügyeletes orvost, ő mit csinálna velem szerintetek? Most is rettegek ezerrel. Még annyit mondanék, hogy volt már kóros B12 vitaminhiányom, akkoriban alacsony volt a vérnyomásom és ájuldoztam, szóval ki tudja, milyen hiánybetegségem lehet még. A vérnyomásomat megmértem tegnap délután és ma reggel is, most megfelelő. Tavaly volt már egyszer pánikrohamom a mostani állapotomhoz hasonló tünetekkel, de akkor kb. 1 óra múlva el is múlt a dolog, de most nem akar;(
2019. máj. 5. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:

"Valaki segítsen!"

De ki vagy, mi vagy? Esetleg az titok?

2019. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Segítsen=válaszoljon a feltett kérdésre, miután végigolvasta az egész szöveget. Ez az oldal arra van kitalálva, hogy mások válaszoljanak az ide kitett kérdésekre. És itt ennél jóval cifrább dolgokat is közzé szoktak tenni.
2019. máj. 5. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján, ez pánikroham volt. Ez betudható a stressznek, meg ennek a borzalmasan erős időjárásingadozásnak, ami jelenleg is tart. Ha kihívod az orvost, kapni fogsz egy nyugtató szurit, ami kb 2-3 órára lenyugtat. Aztán hétfőn elmész a háziorvoshoz, és a többit ő intézi. Csak ne hanyagold el. Jobbulást kívánok.
2019. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. máj. 5. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pánikrohammal 2* voltam sürgősségin és bevittek pszichiátriára csak annyit mondtak hogy szedni kellene gyógyszereket, én hátráltam.

Aa napokban annyira rosszul lettem, hogy féltem stroke-ot kapok, mondták, hogy biztos megint cka pánikroham igy nem hivtam a mentőket, azóta is erős szivfájdalom és mellkasi fájdalom kiséri.

Sajnos a pánikbetegség ezzel jár.

Nekem is gerincferdülésem van, kikell húzni magunkat, nekem évekre elmúlt azóta mióta nem gubbasztok

2019. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!