Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerincsérv 32 évesen. Mire...

Gerincsérv 32 évesen. Mire számíthatok, mikor lesz jobb? Milyen esetben műtik?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok, a kislányom születése után egyre sűrűbben voltak derékpanaszaim. Végül egy nem múló ülőideggulladás miatt került sor a vizsgálatra. Gerincsérv, ami nyomja az ideggyököt. 2 hónapja élek állandó fájdalommal a jobb lábamban (vádliba sugárzik, a nap 24 órájában fáj, az éjszakák és a reggelek szinte elviselhetetlen fájdalommal járnak). Hetek óta csak fájdalomcsillapítótokat írnak ki mindenhol, tb alapon több hónap várólista mindenre. Végül az MR-t is magánúton voltam kénytelen megcsináltatni. A héten megyek vissza az eredménnyel. Kíváncsi lennék, hátha valaki így előljáróban meg tudja mondani, milyen kezelések hozhatnak majd javulást. Ilyen erős fájdalomnál felmerülhet-e a műtét lehetősége? Nekem a sürgősségin azt mondták, csak akkor műtenének, ha lebénulok, pont ezért nem csináltak még OTT SE semmilyen vizsgálatot. Az, hogy már szinte majdnem összeestem a fájdalomtól, nem számít közvetlen életveszélynek, így ott is csak fájdalomcsillapítót írtak (a másik 4 mellé azt már ki se váltottam).

2019. máj. 6. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom gyógytornával javítható az állapot, egy jó szakembert kellene keresned.
2019. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 19 évesen jelentkezett a porckorongsérv. 2000-ben kezeltek egy újfajta eljárással, gerincbe vezettek egy manipulációs kanült. Javaslom hogy keresd fel dr Rácz Editet a Fájdalom Ambulancián.
2019. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Gerincsérvvel már nem nagyon műtenek, mert elmúlik magától. Az MR-nek csak azért van jelentősége mert ki lehet zárni vele egy gerincdaganatot.
2019. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orvosok ugyan nem javasolják (hisz akkor nem lenne páciens), de próbáld ki a gerincnyújtó padot (denevérpad).
2019. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 éve voltak hasonló tüneteim, természetesen elmentem orvoshoz, adtak pár injekciót és kiírtak pár kezelést. Közben megkerestem egy jó csontkovácsot aki helyrerakta a derekam, és jártam a kezelésekre( elektromos csipkedős, száraz gerinctorna súlyfürdő masszázs) letelt a kezelés még nem volt igazi javulás, de a tornát otthon is folytattam, és 6 hónap mindennapos torna után megszűntek a panaszaim. És ami fontos azóta is megvagyok nélkülük. A csontkovács is fontos hogy a torna a helyén lévő izmokat szalagokat erősítse meg, ne a rossz helyen lévőket mert az csak ideiglenes javulást hozhat. Nekem ez volt a megoldás. Szép napot!
2019. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat, de egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetem egyelőre. A fájdalom egyre erősebb, szűnni nem akar, a fájdalomcsillapítók is minimális ideig hoznak már csak enyhülést. A héten talán kiderül merre tovább és milyen kezelésekre.
2019. máj. 8. 06:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, 2016 óta vagyok így isiásszal. Volt jobb és rosszabb időszak. Nincs olyan nap hogy ne érezném, nekem ott az L5 S1-nél valami nem stimmel. Nem találtam megfelelő gyógymódot. Kezelés, gyógytorna, Bene Máté gerinckoncepciós gyakorlatai. Semmi nem hoz javulást. Most jógázom, de jelenleg megint zsibbad a lábam tehát ez sem segít. Nincs ötletem. 3 éve így vagyok.
2019. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak. Nekem L5 gyöki érintettség van, de S1-nél is van kiboltosulás (ideggyököt az "még" nem éri el). Jelenleg gyógytornára járok, de olyan nagy változást még nem érzek. Pedig csinálom itthon is, és vettem denevérpadot is. Ha nem múlik, sajnos műtenek az idegi érintettség miatt. Nálad mi a pontos diagnózis, készült bármilyen képalkotó vizsgálat?
2019. jún. 3. 07:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 33 vagyok és gyanítom hasonló a problémánk. Kb egy éve fáj a lábam de most már egyre rosszabb ...szinte nincs olyan nap hogy ne fájjon a lábam és sajnos már a térdeim is elkezdtek fájni, bár eddig még semmit nem mozogtam.Háziorvosomnak mondtam , megkérdeztem érdemes e reumatológusnak megnézni csak legyintett rá hogy mozogjak szóval megpróbálok úszni, jógázni aztán kiderül.....azért néha megdöbbenek hogy 33 évesen ok hogy mozgásszegény életmódot élek, de akkor is hihetetlen hogy ilyen rossz állapotban vagyok, miközben más 30 éveseknek meg kutya baj..:S
2019. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A háziorvos nekem is annyit mondott, járjak el úszni, különösebben nem izgatta, hogy akkor már a fájdalomtól felállni alig bírtam (bár akkor még nem sugárzott ki lábba, csak valami becsípődést éreztem a combom környékén). És adott egy beutalót neurológiára (időpont 2,5 hónap múlva lett). Rá 2 hétre olyan rossz állapotba kerültem, hogy elkezdtem magán úton intézni a neurológiát, az MR-t, és háziorvost is váltottam. De a java még csak ekkor kezdődött. Senkinek nem kívánom! És mikor emberek hüledezve néznek hogy ugyan mi bajom lehet 32 évesen, ráadásul nőként... A legtöbb embernek úgy van gerincsérve, hogy nem is tud róla! Hát nálam meg ideget nyom. Hurrá.
2019. jún. 5. 06:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!