Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhatároztam hogy sok év után...

Elhatároztam hogy sok év után leteszem az alkoholt de napok óta remegek rosszul érzem magam. Akik túlvannak ezen mivel lehet enyhíteni?

Figyelt kérdés
Most 4.napja semmi alkoholt nem ittam.
2019. máj. 6. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Úúú. Alkohol nem olyan mint a dohányzás, otthon nagyon veszélyes abbahagyni és egyedül leszokni. Viszont jó hír, hogy általában a harmadik nap a leghosszabb után már könnyebb.
2019. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Gratulálok, erős vagy megcsinálod! Próbáld elterelni a gondolatodból! Sétálj sokat vagy kertészkedj!
2019. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Fogd fel úgy, mint egy erőpróbát, vagy túlélőtúrát. Ha erős vagy, megcsinálod.

Én szurkolok neked így ismeretlenül is.

2019. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Xanax-ot szoktak adni az elvonási tünetek enyhítésére. Ilyen esetben az SR jelzésűt. Az lassú felszívódású és egész nap adagolja a hatóanyagot. De ezt max 1 hétig szedd, napi maximum 1-et. Aztán nézd meg, hogy bírod.
2019. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azt elfelejtettem, hogy a hatóanyag dózis 0,5 mg legyen, tehát ezt kell keresni: Xanax SR 0,5 mg. Receptes. Háziorvos felírja, ha elmondod, mire kell és elég rendes.
2019. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ hogy mennyit ittál napi szinten. Nekem úgy sikerült hogy csökkentettem az adagot úgymond feleztem, aztán 2 hét után már csak a negyedét ittam annak amit megszoktam igaz azt is megéreztem, de kevésbé, de amikor már megszoktam azt a minimálisat, akkor áttértem arra hogy csak minden második nap iszok alkoholt. Igaz eleinte éreztem az alkohol mentes napon hogy hiányzik, de könnyű volt leküzdeni, viszont a dohányzásról addig nem szoktam le ameddig nem sikerült teljesen elhagyni az alkoholt, mert az már túl sok elvonás lett volna hirtelen az orvosom is mondta hogy csak egyszerre egyet, és utána 1 év múlva jöhet a dohányzásról való leszokás.

Az alkoholról is úgy sikerült hogy amikor már csak 2 naponta ittam azt a keveset akkor azt egy ideig tartottam úgy hogy az alkohol mentes napokon már ne hiányozzon. Aztán amikor ez megvolt akkor kezdtem el úgy csinálni hogy csak heti 1szer iszom azt a kicsit. Amikor már az is úgy ahogy bevált akkor határoztam el hogy csak alkalmi ivás és ennyi. Aztán már bírom is, van olyan hónap amikor egyáltalán nem iszom, de van amikor ünneplünk vagy valami, akkor iszok igaz többet, de ha már érzem hogy kezd beütni leállok és ezt így el is viselem. Persze időnként elkap a gépszíj hogy kívánom egy sima hétköznapon például, de mindig legyőzöm, mert arra gondolok hogy biztos kell még mennem valahova autóval meg bármi közbe jöhet és akkor vezetnem kell és ezzel a tudattal megtudom állni amikor rám jön ez az érzés.


A dohányzásról nehezebb volt leszoknom ott is hasonlóan csináltam, de sajnos még most is heti 1-2 alkalommal rá kell gyújtanom, tehát kocadohányos lettem viszont egy doboz cigi nekem kitart 1 hónapig is szóval mégsem napi 1 doboz hanem csak havi 1 és rohadtul nem mindegy. De az hogy teljesen elhagyjam eddig nem sikerült mert 2-3 hetente mindig elkap a vágy hogy rágyújtsak, akkor rágyújtok egy jó erősre sajnos, megvan a dózis, és utána 2-3 hétig simán elvagyok vele. Jó jó persze időnként elkap a vágy van amikor napi szinten, van amikor csak 2-3 naponta, de azt még lebírom győzni, viszont ha már 3 hete nem gyújtottam rá és úgy kap el akkor viszont kegyetlen akkor nem segít már semmi sem.

2019. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35 évig ittam és dohányoztam. Letettem önként segítség, meg felezések nélkül. Meg lehet csinálni. Előbb a pia, aztán a cigi.
2019. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Kívánni már nem kivánom de reszketek szörnyen szédülök.
2019. máj. 6. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire súlyosak az elvonási tünetek, akkor keress fel egy szakértőt ha csak egy módod van rá, mivel ha túlságosan hozzászokott a szervezeted az alkoholhoz és te hirtelen megfosztod tőle annak akar súlyos következménye is lehet! Egy szakértő pontosan, személyre szabva megtudja neked mondani hogyan tudsz enyhíteni a helyzeten.

Az első lépést megtetted ami dicséretre méltó, sok sikert!

2019. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lett lepontozva a Xanaxot javasló kommentelő, pedig igaza van!!!


Ilyenkor az első időkben pont a tüneteidet elkerülendő, nyugtatót szoktak felírni kérdező!

2019. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!