Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anyagcsere-zavarok melyik...

Az anyagcsere-zavarok melyik szakterülethez tartoznak?

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Diabetológia - endokrinológia határterület.
2019. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, ettől féltem.

endokrinológus kijelenti h ez nem hormon-, hanem ahyagcsere-zavar, így erre elég egy belgyógyász is, a belgyógyász meg kijelenti h ez endokirnológia, ő nem tud mit tenni. szal a szokásos zsákutca ...

2019. máj. 7. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy jó gasztroenterológus is segíthet. Elküld a megfelelő helyre.

Amúgy mi a konkrét betegség? Mely szervet károsítja? Abból is kiindulhatsz.


Pl. Mi májbetegség miatt a SOTE 1re járunk dr. Dezsőfi Antal professzor úrhoz a gyerekkel. Ő kiküldi külföldre is a mintát,ha kell.

2019. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

pont így jártam én is, csak szóval az ördögi kör.

elküldenek a SOTE-ra, mondván csak ott tudnak bármit kezdeni, ha egyáltalán tudnak, a SOTE-n meg kijelenti a szakorvos, hogy de ez nem az ő asztala, nincs ideje akkor ezzel foglalkozni.


most akkor kezdődik elölről a kör, ismét vissza egy belgyógyász vagy gasztroenterológus, aki majd megállapítja, hogy hát ő nem tud ezzel mit kezdeni, ehhez a SOTE endokrinológia kell :)


huhh, az a baj, az ember azért lefárad pár évnyi ilyen cirkusz után, főleg eredmény nélkül, miközben az állapot csak rosszabbodik, de ha még ezt a kört egy megcsináljuk egyszer, sztem nem is fog kelleni semmilyen orvos, csak a temetkezési vállalkozó.


köszi akit mondtál, őt nem tudom, de megnézem.

2019. máj. 8. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő hepatológus (máj zavaraival foglalkozik). De tudom ajánlani,mert rendes!
2019. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2019. máj. 9. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!