Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok?

Cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma volt egy vizsgálat ahova vizeletet kellet vinnem. Tegnap viszont estefele ittam cukros üdítőt,és kimutatták hogy a vizeletemben van cukor. Most vajon az üdítő miatt vagy cukorbetrg vagyok?

2019. máj. 10. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon magas vércukorszint esetén jelenik meg a cukor a vizeletben, így elég valószínű, hogy cukorbeteg vagy. De nem 100%, egyrészt más, akut betegség is okozhat ilyet tudtommal, másrészt talán nagyon ritka esetben előfordulhat ilyen egészséges embernél is.


Én a helyedben most vennék egy vércukormérőt meg egy csomag tesztcsíkot, ez párezer Ft ha nem a legdrágábbat választod, nem olyan nagy költség, és párszor megmérném a vércukorszintem (felkelés után, néhány étkezés előtt majd utána 1, 2 és 3 órával, meg egy nagy pohár cukros üdítő előtt és utána fél, 1 és 2 órával). Ha 10 mmol/l fölöttit mérsz, akkor igencsak valószínű, hogy valami gáz van, de nézz utána a pontos határértékeknek (nem akarom az összeset leírni, eltér a különböző időpontokban).


Ha nem diagnosztizálnak végül cukorbetegnek, de étkezés után 1, pláne 2 órával rendszeresen 7.8 mmol/l fölé megy a vércukorszinted, az sajnos még így is igencsak növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, és akkor is lehet ilyen, ha a glükózos laborteszten határérték alatt vagy. Érdemes kikísérletezned, hogy mit egyél, hogy ilyen ne történjen, vagy csak ritkán - ha sokáig akarsz egészségesen élni persze.


(Ezt ajánlom olvasásra: [link]

2019. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és persze ha valamilyen vesebetegség miatt nézték a vizeleted, akkor nézz utána annak a betegségnek előbb, mert okozhatja pont az a betegség is, ami miatt a vizsgálatot elrendelték. Ha egészséges vagy és csak szűrővizsgálat volt, akkor érvényes az, amit fönt írtam.
2019. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!