Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szabálytalan szívverés?

Szabálytalan szívverés?

Figyelt kérdés

Háziorvosnál már voltam,beutalt a belgyógyászatra,kardiológiára.

Nos,a problémám néhány hete kezdődött,észrevettem hogy hébe-hóba kihagy egy ütemet a szívem,ez a néhány kihagyás a héten odáig fajult hogy tegnapelőtt a munkahelyen ebéd közben éreztem hogy kb minden 8. ütem kimarad,a kihagyás után dobban egy nagyot,és ez így ismétlődik..rettentően zavaró és egyben ijesztő,miközben dolgozok,mozgok,nem érzem,de valószínűleg akkor is csinálja.Munka után amikor este lepihenek akkor a legrosszabb,olyankor érzem a legjobban,emiatt nehezen is alszom el,sokszor felébredek éjszaka,nyugtalanul és keveset alszok,nem lehetetlen hogy a fáradtság még jobban előidézi a dolgot..Reggel viszont ébredés után szépen jár,nemigazán üt félre..inkább napközben és este érzem a kihagyásokat.Túlsúlyos vagyok,kb 20-25 kg feleslegem van,kb egy éve szedek enyhe vérnyomáscsökkentőt is,így átlagosan 130/80 körül mozog a vérnyomásom,a plusz kilókat tudom hogy le kellene adnom,a doki is mondta hogy nem válna hátrányomra,de azt is hozzátette hogy nem valószínű hogy az okozza ezt a szívritmus problémát.Jövő hónap közepére kaptam időpontot a kardiológiára,így igazából arra lennék kíváncsi,van-e itt valaki,akinek hasonló problémái vannak-voltak,és tudna információval szolgálni,mire számíthatok.



2019. máj. 11. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám szívritmuszavaros. Szed rá gyógyszert, elég sokat és ennyi.

Ha fiatal vagy, egy finom, átmenetes, azaz nem durrbele életformaváltás javíthat a kondíciókon.

2019. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyomorsav túltengésed van? Mert, ha igen és arra szedsz gátlót, akkor az okozhat olyat, hogy alacsony a magnézium szint, ami szívritmus zavarokat okozhat.
2019. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs,a gyenge vérnyomsácsökkentőn kívül nem szedek semmit.
2019. máj. 11. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam kb. 20 éve kezdődött.Pulzusom 130 volt nyugalmi állapotban, voltak ilyen kihagyások is, mint neked. És szédültem. Azóta napi fél gyógyszert szedek, ez rendben tartja. Erős időjárás változást néha érzem, ilyenkor még egy fél gyógyszer szükséges. Sajnos cigizek is, azt nagyon nem kellene.
2019. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!