Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Súlyos térdízületi artrózis....

Súlyos térdízületi artrózis. Tippek, vélemények? (28/L)

Figyelt kérdés

Röviden a történet:


Elkezdett februárban fájni a jobb térdem, az egész jobb lábam fel volt dagadva. Egy hétig vártam, gondoltam elmúlik magától. Nem múlt el. Végül beutaltak a kórházba, ezeket most annyira nem írnám le, de jó pár orvos rakosgatott ki az ajtón tippelgetéssel és időhúzással, hogy szedjem be ezt-azt-amazt és ha nem segít, menjek vissza egy hét múlva, majd ugyanezt mondogatták. (Hetek teltek el így) (UH - Doppler negatív - Röntgen negatív - Vérkép jó)

Aztán magánorvos kért nekem egy MRI időpontot, persze a térdem egyre jobban fájt, néha már a sírás kerülgetett. (Nem sérült meg soha, nem sportoltam, baja se igazán volt eddig, ha picit fel is dagadt, akkor is pár nap után elmúlt. Ezidő alatt erősen kímélve is volt.)


Megcsinálták az MRI-t. Az alábbiak láthatóak rajta (háziorvosi fordításban):

• A térdem olyan, mint egy 70 éves, de még az ővék is szebb.

• Első-hátsó keresztszalagok felostorozottak, jeldús terület látszik.

• A gyűrporcon szintén jeldús terület látszik.

• A belső gyűrűporc hátsó szarvában alsó felszínig követhető jeldús terület van.

• A térdkalácson krónikus degeneráció (gondolom a csontkinövésem).

• Az összes porc, ami a térdben található, majdnem csontig elkopva.

• Fel van telve ízületi folyadékkal. Az ízületi rés beszűkült.


A kérdéseim:

• Van valakinek tapasztalata ilyenekkel? Azt mondták, ezen senki nem fog tudni segíteni, ilyen marad, de én nem akarom feladni. 28 éves vagyok, még előttem az élet, nem pedig 70...

• A javasolt terápia Napi 2x1 GCA 2700 kapszula. Fél évente 3-5 kezeléses Cartinorm injekció térdbe. Valaki próbálta már esetleg ezeket?

• Közben olvastam, hogy sokaknak bevált ez a két Biotech Usa termék:

Hialuronsav és kollagén tabletta + Arthro guard tabletta. Ezekről valakinek vélemény? Szedhetem a javasolt kezelés mellett?

• Étkezési javaslatokat is szívesen fogadok. Van pár kiló plusz súlyom (Kb. 5 kiló), ezeket le szeretném adni. Rettenetesen fáj. :( Járni sem tudok és nem szeretném, ha így maradna.


Bármilyen javaslatot szívesen fogadok. Előre is nagyon köszönöm! Bocsánat, hogy hosszú lett. (Pedig bőven tudtam volna még mit írni.... sajnos.)



#kezelés #gyógyulás #megoldás #térdízület #artrózis #ízületi artrózis #tédízületi artrózis
2019. máj. 14. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egy időre a húsmentes táplálkozást, tejet és tejterméket se egyél, kopásra állítólag nagyon jó a zselatin.
2019. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Így sem igazán eszek túl sokat. Mióta elkezdődött, még kevesebbet. Pláne ilyesmiket se igazán. Fogytam is elég sokat, ellenben a térdem és az egész lábam változatlan, sőt, rosszabb lett :(

Nem akarom bántani ezeket a "proenzi és gca 2700 tablettákat", de előbbi eddig sem hatott, azért is kértem véleményt.


Ilyesmi diétát nem javasoltak, akkor végülis mit lehet enni? Full vega?

2019. máj. 14. 14:03
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, egy ideig, és igyál csalán teát 1 hónapig.


Esetleg ha van valakinek ismerőseid körében bioptron lámpája, színterápiás, akkor azt is kipróbálhatod, zöld színnel kell kezelni 6-6 percig tér mindkét oldalát.

2019. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos bioptron lámpája senkinek nincs. Akkoriban más miatt már kérdezgettem :(
2019. máj. 14. 14:53
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

A folyadék amiatt van benne, mert el van kopva, ez még pluszban korlátoz is a fájdalom mellett és feszül.

Véglegesen csak a műtét fog eredményt hozni, de én azt javaslom, hogy keress fel ezzel az eredménnyel egy ortopéd sebész szakorvost, és utána kezdj el szedni akármit is.

Zselatin jó erre persze, csak nem ilyen előrehaladott állapotban. Ha már el van kopva annyira, hogy a porcokban nincs meg a folyadék, akkor azt már semmi sem fogja visszatölteni bele, ideiglenesen injekciós kúra segíthet, de pár hónapig max.

2019. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem egy reumatológus doktornőt ajánlottak, mert akinél voltam, ő sebész. Hétfőn tudok időpontot kérni. Ez a szakág akkor mégsem jó? Elvileg ő is jobban ért hozzá, mint egy sebész vagy egy háziorvos.
2019. máj. 14. 22:04
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Reumatológus nem csinál ilyen műtéteket és neki ezirányú rálátása nincs, ha műtéti megoldás lesz a kérdés, akkor úgyis ortopéd sebészhez küld tovább. Ő legfeljebb tornát vagy fizikoterápiát tud kérni, esetleg injekciót vagy gyógyszert tud adni, de mást nem.

Mindenkit amúgy reumatológiára küldenek a háziorvosok tovább, nem tudom miért, mikor egyértelmű, hogy ezt kezeléssel nem lehet gyógyítani, maximum késleltetni pár hónapig, utána a tünetek jelentkeznek újra.

2019. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ortopéd sebésznél magán alapon megműttetni nem lesz anyagi keret. Azért megyünk elsőre reumatológushoz. Őt ajánlották meleg szívvel, hogy amit meg lehet tenni, meg fog. A továbbküldésben is segít. Ha tényleg nem tud segíteni vagy műteni kell, biztos vagyok benne, hogy javasolni fog mást vagy beutal a kórházba. :) Köszönöm a válaszodat!
2019. máj. 16. 19:35
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyilván mennék TB alapon, de úgy még ennyit se tudnék, annyira nem csináltak semmit... az eredményekkel visszamentem, de akkor sem, csak közölték, hogy járjak gyógytornára és ezen nem lehet segíteni. Nem véletlenül lett a vége magánorvos és keresek most is magán megoldást vagy kérek tanácsot. (Csak hogy egyértelmű legyen.)
2019. máj. 16. 19:37
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia

Végül mi lett veled,javult valamit, vagy protézis lett,lesz?

2022. júl. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!