Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Lehetséges, hogy tüdőgyulladásom van, vagy csak megfázás lehet?

Késett a vonatom hétvégén, és elég sokat álltam a szeles peronon,hideg volt (ezert reménykedem,hogy talan csak megfázás). Lázam, hőemelkedésem nem volt, nem vagyok rosszul, 2-3 napig fájt a torkom, orrot fujtam meg tüsszögtem egész nap. (De már ez kezd elmúlni) Köhögés közben faj kicsit a mellkasom mert a korabbi napokban sokat köhögtem,de mar szakadozik fel a váladék. Tudom,hogy látatlanban nem lehet megmondani,de mennyi rá az esély,hogy valami komolyabb lehet? Őszintén szólva jövő hét elején allamvizsga és nem szeretnék orvosi váróban fél napot eltölteni most:( Persze ha rosszabbodna mennék..

Keress kérdéseket hasonló témákban: hideg, orvos, tüdőgyulladás, megfázás

máj. 18. 03:13  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Ja és levegőt is rendesen kapok,nem érzek fulladást,vagy nehézlégzést.

# 1/5Időpont máj. 18. 03:15 Privát üzenet
Nem hiszem, hogy tüdőgyulladás. Garantáltan lázas lennél, fájna/égne a hátad, gyengének éreznéd magad és rosszul lennél. Legalábbis nálam ezek voltak. Vegyél egy köptetőt, hétfő-kedd már jobb kéne legyen, de ha nem akkor azért inkább menj orvoshoz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 18. 04:29 Privát üzenet
Inkább hörghurut lehet, köptetőt szedjél, fájhat a mellkasodban az izom is a sok köhögéstől. Persze ha nem javul, menj el a körzetihez, hogy meghallgassa a tüdőd.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 18. 07:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! 😊😊

# 4/5Időpont máj. 18. 08:46 Privát üzenet
A tüdőgyulladás elég lesújtó betegség, fel se bírnál kelni az ágyból. Ne aggódj, csak megfázás :)

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 18. 17:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet ettől tüdőgyulladásom vagy valami más betegségem? Lent!
Lehet hogy tüdőgyulladásom van?
Hetek óta hörghurutom van.3 napja pedig annyira fáj az egyik bordám, hogy köhögni sem tudok. Mi történhetett, és mit tegyek, hogy elmúljon? Nincs tüdőgyulladásom, mert voltam röntgenen.
Lehet tüdőgyulladásom vagy ez csak megfázas?
Szerintetek ha télen a szabadban fogok futni, lesz néhány tüdőgyulladásom?
Tüdőgyulladásom van láz nélkül! Különösebben semmi tünetem csak mint egy megfázás csak fulladok hozzá! mától fáj a hátam meg mintha a vesém is! emiatt befektethetnek a kórházba...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!